Tétel

100 000 HUF

10

Description:

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ex libris bélyegzéssel, foltos lapokkal, néhány lapon javítás nyomaival, laza, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal. Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért "Vasgrófnak" is hívták. Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./ Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with spotty pages, with repairs on some pages, loose, litte bit damaged binding, with lack on one page's corner. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor