Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 7

Dr. Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Gróf Klebelsberg Kuno vallás és közoktatási m. kir. miniszter előszavával. Országos Testnevelési Tanács Könyvtára XL. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács, 301 p. + 2 térkép (kihajtható.) Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, jó állapotban. Első kiadás!  A szerző, Dr. Mező Ferenc (1885-1961) sporttörténész dedikációjával. Kedves v(olt) tanítványomnak Pajthényi Lászlónak meleg szeretettel. Budapest, 929. március 16. Dr. Mező Ferenc.
15030.

Dr. Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Gróf Klebelsberg Kuno vallás és közoktatási m. kir. miniszter előszavával. Országos Testnevelési Tanács Könyvtára XL. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács, 301 p. + 2 térkép (kihajtható.) Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, jó állapotban. Első kiadás! A szerző, Dr. Mező Ferenc (1885-1961) sporttörténész dedikációjával. "Kedves v(olt) tanítványomnak Pajthényi Lászlónak meleg szeretettel. Budapest, 929. március 16. Dr. Mező Ferenc."

30 000 HUF
96,77
109,49
1941 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc Levelezési Emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. 1. évf. 1. szám. Kassa, 1941. Grafika, 18 p. Kiadói papírkötésben, számos érdekes írással, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. /  1941 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 1., no. 1. Košice,1941, Grafika, 18 p. With interesting writings. In paperbinding, with little bit spotty cover, in good condition.
15031.

1941 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc Levelezési Emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. 1. évf. 1. szám. Kassa, 1941. "Grafika", 18 p. Kiadói papírkötésben, számos érdekes írással, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. / 1941 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 1., no. 1. Košice,1941, "Grafika", 18 p. With interesting writings. In paperbinding, with little bit spotty cover, in good condition.

11 000 HUF
35,48
40,15
1942 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc levelezési emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. II. évf., 1-2. szám. Kassa, 1942, Grafika, 22+22 p. Kiadói papírkötésben, az egyik borítón kis foltokkal, jó állapotban.   1942 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 2., no. 1-2. Košice,1942, Grafika, 22+22 p. Paperbinding, each of the covers are little bit spotty, in good condition.
15032.

1942 Rákóczi Sakkhíradó. A II. Rákóczi Ferenc levelezési emlékverseny hivatalos közlönye. Összeáll.: Szarka Ferenc. II. évf., 1-2. szám. Kassa, 1942, "Grafika, 22+22 p. Kiadói papírkötésben, az egyik borítón kis foltokkal, jó állapotban. 1942 Rákóczi Chess News. Official bulletin of the Francis II Rákóczi Correspondence Memorial Competition. Coll.: Szarka, Ferenc. Vol. 2., no. 1-2. Košice,1942, "Grafika", 22+22 p. Paperbinding, each of the covers are little bit spotty, in good condition.

11 000 HUF
35,48
40,15
Johann Berger: Theorie und Praxis der Endspiele. Ein handbuch für Schachfreunde. Berlin-Leipzig, 1922, Walter de Gruyter, VIII+588 p. Második kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomott díszítésű egészvászon-kötés, a gerincen kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban./ In German language. Linen-binding, with worn spine.
15033.

8 000 HUF
25,81
29,20
Jenei Ferenc-Titkos Jenő: Sakkoktatás. Magyar Testnevelési Főiskola. Edzői Tanfolyam. Bp.,1974, Tankönyvkiadó, 225 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1001 példányban.
15034.

8 000 HUF
25,81
29,20
IV. Debreceni Nemzetközi Sakkfesztivál. Maróczy Géza jubileumi verseny. 1970. julius. 5.-22. Szerk.: Réthy Antal. A játszmákat elemezte Brilla Banfalvi Sándor. Debreceni Sakkhíradó melléklete. Debrecen, 1970, Debreceni Sakkszövetség, 113 p. Megjelent 490 példányban.
15035.

6 000 HUF
19,35
21,90

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.