Number of items: 39

Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal.   A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi.
15385.

Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi. "

5 000 HUF
Gaál Mózes: Hűséges mind a sírig. Mikes Kelemen naplója. Történetei elbeszélés. Bp.,1902, Franklin, 157 p. Első kiadás. Kiadói festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon és a kötéstáblán firkával, kis lapszéli foltokkal.   A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. A kedvesés jó Bethy néninek, 1905-dik évi adó fejében. Mózsi.
15386.

Gaál Mózes: Hűséges mind a sírig. Mikes Kelemen naplója. Történetei elbeszélés. Bp.,1902, Franklin, 157 p. Első kiadás. Kiadói festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon és a kötéstáblán firkával, kis lapszéli foltokkal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "A kedvesés jó Bethy néninek, 1905-dik évi adó fejében. Mózsi."

5 000 HUF
Havas István: Tünő évek. Versek. Bp.,1898, (Budapesti Hírlap-ny.), 119 p. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Havas István (1873-195?) költő, író a Petőfi Társaság tagja, majd főtitkára (1933) és alelnöke (1938) által dedikált.
15387.

5 000 HUF
15388.

5 000 HUF
15389.

5 000 HUF
[Zilahi Farmos Eszter] Gyergyay Ádám: Mélyen a csillagok alatt. Regény. München, 1948, Szerzői kiadás, 187 p. Papírkötésben.   Ritka emigráns kiadás. A szerző által dedikált.   Zilahi Farmos Eszter (1889-1969): író, 1945-ben emigrált. Előbb Németországba, majd az USA-ba, ahol a Magyar Felszabadító Bizottság női csoportjának vezetője volt. Az írásait Gyergyay Ádám álnéven közölte.
15390.

5 000 HUF
Háy János: Marlon és Marion. (1991-1992.) Bp., 1993, Pesti Szalon. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Háy János (1960-) által dedikált.
15391.

5 000 HUF
Tarján Vilmos: (t.v.)-től a Tarjánig. Bp.,[1937],R.V.,(Pápai Ernő-ny.), 204+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.   Tarján Vilmos (1881-1947) újságíró, színházigazgató. I. világháborúban haditudósító. A rendőrségi riport egyik legsikeresebb művelője volt a magyar sajtóban. 1920-tól 1936-ig a New York Kávéház Rt. igazgatója volt.
15392.

4 800 HUF
12,97
14,12
[Jósika Miklós]: A gordusi csomó I-III. kötet. Pest, 1853, Heckenast Gusztáv, 4+224+220+196 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15393.

4 000 HUF
Csiky Gergely: Az ellenállhatatlan. Vigjáték három felvonásban. Temesvár, 1878, Csanád-Egyházmegyei könyvsajtó.] 156+1 p. Egyetlen kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
15394.

4 000 HUF
Fekete István: Tíz szál gyertya. Bp., 1948, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás! Félvászon kötés, jó állapotban.
15395.

4 000 HUF
Ignotus: Olvasás közben. (Uj folyam) Wien, 1922, Verlag Julius Fischer. Kiadói, gerincén megerősített papír kötésben.
15396.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF