Number of items: 39

Balló Mátyás: Uzia. Bp.,1897, Kilián Frigyes, (Id. Poldini Ede-ny.),4+112+2 p. Egyetlen kiadás. Későbbi félvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal a borítón. Ritka! A szerző, Balló Mátyás (1844-1930) vegyészmérnök által Dr. Melly Béla jegyző részére dedikált példány.
15360.

5 000 HUF
15
Arany János: Toldi estéje. Költői beszély. Hat énekben. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, 142+2 p. Első kiadás! Ritka! Későbbi félpergamen-kötésben, kissé kopott borítóval.
15361.

22 000 HUF
59,46
64,71
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,[1895], 2+341+3 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott, félbőr-kötésben, kaucsukkal bevont, festett kötéstáblával, pirosra festett lapélekkel, festett lapszélekkel, a borító és a gerinc sarkain kopásnyomokkal, egy-két lapon kis folttal.
15362.

18 000 HUF
48,65
52,94
15363.

80 000 HUF
216,22
235,29
Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog-árendás. Megjelent 1858-ban. Táncsics Mihály Művei 1. kötet. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t. (Táncsics Mihály lithografált portréja, címkép)+274+2 p. Hozzá kötve: Pazardi. Megjelent 1836. Kolozsváron s elkoboztatott. Táncsics Mihály Művei 2. Pest, 1878, Buschmann Ferenc, 254+2 p. Egybekötve. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Bibliotheca Balló, Liptó Szt. Miklós bélyegzéssel. A neves liptószentmiklósi Balló-család könyvtárából. /   Mihály Táncsics: Elek Bordács. Works of Mihály Táncsics 1. Pest, 1873, Gustav Heckenast, 1 t. (lith., title image)+274+2 p.+ Pazardi. Works of Mihály Táncsics 2. Pest, 1878, F. Buschmann, 254+2 p. Linen-binding, with little bit worn cover. In Hungarian language.   With stamp of Bibliotheca Balló, Liptovský Mikuláš/ Liptau-Sankt-Nikolaus.
15364.

24 000 HUF
64,86
70,59
15365.

20 000 HUF
54,05
58,82
József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 t. (kőnyomatok.) Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kiadói illusztrált karton-tokban, jó állapotban. Számozott (2000/1526.) példány.
15366.

12 000 HUF
32,43
35,29
Ditrói Mór: Komédiások. Ditrói Mór emlékiratai. Bp., é.n., (Közlekedési Nyomda (Pless és Schillinger-ny.),174+2 p.+20 t.(Fekete-fehér fotók. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval. A szerző, Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, a Vígszínház alapító igazgatója, dátumozva, (1929. február 10.)
15367.

11 000 HUF
29,73
32,35
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Buday György egészoldalas lapszámozáson belüli illusztrációival. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár,én.,Erdélyi Szépmíves Céh, 207 p. Kiadói halina-kötésben, jó állapotban. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által dedikált.
15368.

8 000 HUF
27
Badics Ferenc: A magyar irodalom története. 1-2. köt. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Félbőr kötésben, jó állapotban.
15369.

11 000 HUF
29,73
32,35
Ady Endre: Levél apámhoz - Ujházi Ede. [Cikkek.] (Bp., 1924), Amicus. (Globus Ny.). [16]p. Készült 1924 karácsonyára 1000 számozott példányban, merített papíron, melyből ez a 271. számú. Fűzve, festett kiadói, hajtogatott borítóban, a kötésen elöl címkével.
15370.

8 000 HUF
Hamvas Béla: Karnevál I-II. kötet. Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15371.

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF