Number of items: 39

Balló Mátyás: Uzia. Bp.,1897, Kilián Frigyes, (Id. Poldini Ede-ny.),4+112+2 p. Egyetlen kiadás. Későbbi félvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal a borítón. Ritka! A szerző, Balló Mátyás (1844-1930) vegyészmérnök által Dr. Melly Béla jegyző részére dedikált példány.
15360.

5 000 HUF
16,13
18,25
15
Arany János: Toldi estéje. Költői beszély. Hat énekben. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, 142+2 p. Első kiadás! Ritka! Későbbi félpergamen-kötésben, kissé kopott borítóval.
15361.

22 000 HUF
70,97
80,29
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,[1895], 2+341+3 p. Első kiadás.  Kiadói aranyozott, félbőr-kötésben, kaucsukkal bevont, festett kötéstáblával, pirosra festett lapélekkel, festett lapszélekkel, a borító és a gerinc sarkain kopásnyomokkal, egy-két lapon kis folttal.
15362.

18 000 HUF
58,06
65,69
15363.

80 000 HUF
258,06
291,97
Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog-árendás. Megjelent 1858-ban. Táncsics Mihály Művei 1. kötet. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t. (Táncsics Mihály lithografált portréja, címkép)+274+2 p. Hozzá kötve: Pazardi. Megjelent 1836. Kolozsváron s elkoboztatott. Táncsics Mihály Művei 2. Pest, 1878, Buschmann Ferenc, 254+2 p. Egybekötve. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Bibliotheca Balló, Liptó Szt. Miklós bélyegzéssel. A neves liptószentmiklósi Balló-család könyvtárából. /   Mihály Táncsics: Elek Bordács. Works of Mihály Táncsics 1. Pest, 1873, Gustav Heckenast, 1 t. (lith., title image)+274+2 p.+ Pazardi. Works of Mihály Táncsics 2. Pest, 1878, F. Buschmann, 254+2 p. Linen-binding, with little bit worn cover. In Hungarian language.   With stamp of Bibliotheca Balló, Liptovský Mikuláš/ Liptau-Sankt-Nikolaus.
15364.

24 000 HUF
77,42
87,59
Czuczor Gergely: Czurczor poetai munkái. Buda, 1836. Magyar Királyi Egyetem, 243 p., 3 rézmetszetű t. Korabeli, bordázott gerincű, kopott félbőr kötésben.
15365.

Czuczor Gergely: Czurczor' poetai munkái. Buda, 1836. Magyar Királyi Egyetem', 243 p., 3 rézmetszetű t. Korabeli, bordázott gerincű, kopott félbőr kötésben.

20 000 HUF
64,52
72,99

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.