Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 8

Jo. Baptistae Morgagni. In patavino gymnasio primarii anatomes professoris. Adversaria anatomica omnia. Archetypis aereis Tabulis Cominianis ab Auctore ipso communicatis, & universali accuratissimo Indice ornata. Opus nunc vere absolutum, inventis, et innumeris observationibus, ac monitis refertum, Quibus universa humani corporis Anatome, & subinde etiam quae ab hac pend ent, Res Medica, & Chirurgica admodum illustrantur. Venetiis, 1762. Remondiniana, XVI+244p. + 11 t. egészoldalas rézmetszetű táblával. A fejezetek előtt önálló címlapokkal. Rézmetszetű fejezetkezdő-, záró díszekkel, és díszes iniciálékkal.  Giovanni Battista Morgagni (1682-1771) olasz orvos és természetkutató. De sedibus, et causis morborum per anatomen (azaz A betegségek okáról és fészkéről, ahogy azt az anatómia művészetével kifürkészhetjük) című korszakalkotó művével a kórbonctan megalapozójává vált.  Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, kis sérüléssel a gerincen, egy lap hiányzik (III/IV.), de összességében jó és szép állapotban / In half leather binding, with small damage on the spine, one page lost (III/IV.), 25x35 cm
15210.

100 000 HUF
322,58
364,96
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck.  Ester und Anderter Theil. 2 kötetben Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla);440p. (22). Számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel, leszármazási táblával. Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésekben. Launay munkája a világ országainak leírása, gazdagon illusztrált tudományos munka. ./ With lots of engraved tables and fold outs (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
15211.

50 000 HUF
161,29
182,48
Edmund Weiss: Bilder-Atlas der Sternenwelt: Eine Astronomie fur Jedermann (41 Fein Lithographierte Tafeln) Stuttgart, 1892. Schreiber. Illusztrált félvászon kötésben, kis kopásokkal / In half linen binding, with some wear.
15212.

10 000 HUF
32,26
36,50
15213.

8 000 HUF
25,81
29,20
15214.

6 000 HUF
19,35
21,90
Hazslinszky Frigyes Ákos: A Magyar Birodalom moh-flórája. Bp., 1884. K. M. Természettudományi Társulat. 304p. Korabeli félvászon kötrésben. Könyvtári bejegyzéssel. Jó állapotban.
15215.

6 000 HUF
19,35
21,90

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.