Books: Law

Number of items: 14

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban.   A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, persevero feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./   In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition.  With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.
15050.

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban. A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, 'persevero' feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./ In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition. With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.

34 000 HUF
91,89
100,00
(Werbőczy) Verbőczy István: Magyar és Erdély-országnak törvénykönyve, íratott - - által. 1514. esztendőben. Posonban és Pesten, 1806. Füskúti Landerer M. 516 p. 12 sztl. lev. Rézmetszetű címlappal. Kiadói kissé szakadt papír kötésben. Ritka kiadás!
15051.

24 000 HUF
64,86
70,59
14
15052.

16 000 HUF
43,24
47,06
15053.

10 000 HUF
27,03
29,41
Az 1921. évi törvények gyűjteménye. Bp., 1922. Tisza Testvérek. Benne a XXXIII. törvény a Trianoni békeszerződés becikkejezéséről angol, német, francia nyelven, térképpel. Egészvászon kötésben. / Collection of the laws of 1921 including the text of the Treaty of Trianon in French, English, German with map. Full llinen binding.
15054.

14 000 HUF
37,84
41,18
15055.

12 000 HUF
32,43
35,29
Sir Maine Sumner Henrik: A jog őskora. Fordította Pulszky Ágost. Bp., 1875, MTA, XXIV+443 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, intézményi bélyegzővel. Egyetlen kiadás! Ritka!
15056.

12 000 HUF
32,43
35,29
Lónyay Menyhért: A bankügy. Közügyeinkről. II. Bp., 1875, Athenaeum,613+2 p. Egyetlen kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
15057.

12 000 HUF
32,43
35,29
Gide Pál: A nők joga. I-II. kötet. Tanulmány a női magánjogi helyzetéről a régi és új jogban. Fordította: Tóth Lőrinc. Bp., 1886, MTA, VI+2+390+2+4+408+4 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
15058.

12 000 HUF
32,43
35,29
15059.

12 000 HUF
32,43
35,29
Molnár Kálmán:: A Szent Korona-tan kifejlődése és mai jelentősége. Pécs, 1927. Dunántúl Egyet. Ny. [2] 16 p. Kiadói papírborítóban
15060.

7 000 HUF
18,92
20,59
15061.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF