Books: Law

Number of items: 14

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban.   A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, persevero feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon.
15050.

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban. A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, 'persevero' feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon.

34 000 HUF
109,68
124,09
(Werbőczy) Verbőczy István: Magyar és Erdély-országnak törvénykönyve, íratott - - által. 1514. esztendőben. Posonban és Pesten, 1806. Füskúti Landerer M. 516 p. 12 sztl. lev. Rézmetszetű címlappal. Kiadói kissé szakadt papír kötésben. Ritka kiadás!
15051.

24 000 HUF
77,42
87,59
14
Dános Árpád: Az Iparszabadság. A magyar ipari közigazgatási jogban. Bp.,1933, Magyar Jogászegylet,(Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt.), 2+541 p. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, és gerinccel, a gerinc felső részén apró sérüléssel, intézményi bélyegzővel. A szerző, Dános Árpád (1882-1933) által dedikált.
15052.

16 000 HUF
51,61
58,39
15053.

10 000 HUF
32,26
36,50
Az 1921. évi törvények gyűjteménye. Bp., 1922. Tisza Testvérek. Benne a XXXIII. törvény a Trianoni békeszerződés becikkejezéséről angol, német, francia nyelven, térképpel. Egészvászon kötésben. / Collection of the laws of 1921 including the text of the Treaty of Trianon in French, English, German with map. Full llinen binding.
15054.

14 000 HUF
45,16
51,09
15055.

12 000 HUF
38,71
43,80

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.