Books: Hunting

Number of items: 10

Barthos Tivadar: Örökzöld. (Vadászemlékek.) Bp.,1926, Szerzői kiadás,(Budapesti Hírlap-ny.), 173+3 p. Kiadói papírkötés, a gerincén igényesen restaurált, jó állapotban.   A szerző, Barthos Tivadar által Horthy Jenő (1877-1956) a kormányzó, Horthy Miklós öcse részére dedikált példány, aki maga is nagy vadász volt.
15190.

20 000 HUF
54,05
58,82
9
Széchényi Zsigmond: Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Második rész. Bp., 1963, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, foltos papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.   A szerző, Széchényi Zsigmond (1898-1967) által dedikált, dátumozva.
15191.

8 000 HUF
15
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.   A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) által dedikált, dátumozva.
15192.

8 000 HUF
30
Kittenberger Kálmán: A Kilimandzsárótól Nagymarosig. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az elülső kötéstábla sérült.   A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) által dedikált, dátumozva.
15193.

8 000 HUF
29
Vadászati útmutató. A vadászat ismereteinek könyv. A hiúz és vadászata. Erdélyrész-Székelyföld-Délvídék visszatért! XV. jubiláris kiadás. 1941-1942. Kiváló vadászati szakírók közreműködésével 140 képpel és eredeti rajzzal szerkeszti és kiadja: Nikolits György. Gróf. Festetics Pál. Bp.,1941,(Kapucinus-ny.), VIII+790 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon Kössön vadász-szavatossági biztosítást az Anker-nél bélyeggel.
15194.

Vadászati útmutató. A vadászat ismereteinek könyv. A hiúz és vadászata. Erdélyrész-Székelyföld-Délvídék visszatért! XV. jubiláris kiadás. 1941-1942. Kiváló vadászati szakírók közreműködésével 140 képpel és eredeti rajzzal szerkeszti és kiadja: Nikolits György. Gróf. Festetics Pál. Bp.,1941,(Kapucinus-ny.), VIII+790 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon "Kössön vadász-szavatossági biztosítást az Anker-nél" bélyeggel.

10 000 HUF
27,03
29,41
Bársony István 2 munkája (egybekötve): Magyar földön. Természet és vadászat. Olgyay Ferenc képeivel. A címlap Kotász Károly munkája. Első kiadás. Rajzos fejlécekkel, könyv- és záródíszekkel.; Erdőn-mezőn. Természeti és vadászati képek. Spányi Béla, Pataky László, Mesterházy Kálmán, Ujváry Ignác, Goró Lajos illusztrációival. Harmadik kiadás.  Bp.,[1910]-1904,Athenaeum, 1 t.(díszcímlap)+154 p. + 1 sztl. lev. + 12 t.(egészoldalas képtáblák.); 253 p. +2 sztl. lev. + 15 t. (egészoldalas képtáblák.) Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
15195.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szederjei, Ákos-Sartorius, Otto: Die Goldmedaillenhirsche Ungarns. A borító rajza Lukáts Kató munkája. Bp,1960, Terra, 459 p. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér fotó anyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban./  Szederjei, Ákos-Sartorius, Otto: Die Goldmedaillenhirsche Ungarns. The illustration of the paper cover by Kató Lukáts. Bp., 1960, Terra, 459 p. In German language. With black and white photos. Linen-binding, in little bit raunchy paper cover.
15196.

10 000 HUF
27,03
29,41
Kolossy Gábor: Betyár a magyar vizsla Budapest, [1943], Vadászati Útmutató kiadása (Hornyánszky Viktor Rt., Bp.), 228 p. + 70 t.; ill. Első kiadás. Betyár a magyar vizsla. Kész vizsla vásárlása. A vizsla vezetése és vércsapamunkája. A kölyök vásárlása, nevelése... Kiadói félvászon kötésben
15197.

Kolossy Gábor: "Betyár" a magyar vizsla Budapest, [1943], Vadászati Útmutató kiadása (Hornyánszky Viktor Rt., Bp.), 228 p. + 70 t.; ill. Első kiadás. "Betyár" a magyar vizsla. Kész vizsla vásárlása. A vizsla vezetése és vércsapamunkája. A kölyök vásárlása, nevelése... Kiadói félvászon kötésben

8 000 HUF
Nemeskéri-Kiss Sándor: ... Hol nem volt. Szerző tollrajzaival és fényképeivel. Bp.,1943, Dr. Vajna és Bokor,(Globus-ny.), 437+3 p.+4 t.(Fekete-fehér fotókkal.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó kötéstábla egyik sarka foltos, egyébként jó állapotban.
15198.

5 000 HUF
Avarffy Elek: Vadászutakon. Bp., 1942, Vajna és Bokor, 202+6 p. Az oldalszámozáson belül 16 tábla fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben.
15199.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF