Books: Architecture, Art

Number of items: 21

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
15140.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
200 000 HUF
649,35
727,27
Minimum bid:
200 000 HUF
Refresh
Tihanyi. Peintures 1908-1922. Paris, 1936. ,,Ars, 9 p., XXXII tábla. Robert Desnos előszavával. Aláírt, sorszámozott, példányunk az 58. számú példány. A könyv a 32 tábla mellett tartalmazza, megegyező sorszámmal a Tihanyi Lajost ábrázoló, aláírt eredeti litográfiát is. Kiadói papírborítékban, jó állapotban.
15141.

Tihanyi. Peintures 1908-1922. Paris, 1936. ,,Ars", 9 p., XXXII tábla. Robert Desnos előszavával. Aláírt, sorszámozott, példányunk az 58. számú példány. A könyv a 32 tábla mellett tartalmazza, megegyező sorszámmal a Tihanyi Lajost ábrázoló, aláírt eredeti litográfiát is. Kiadói papírborítékban, jó állapotban.

Available for bidding
160 000 HUF
519,48
581,82
Minimum bid:
160 000 HUF
Refresh
Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke. Vladimir Hipman 25 egészoldalas fekete-fehér művész fotójával a cseh Wikovitz Vasmű munkásairól. Prag, 1938, Eisenwerke Witkowitz, (Hugo Steiner-Neubert&Söhne-ny.) Kiadói papírkötés, szakadozott védőfóliával. / Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke.
15142.

Available for bidding
150 000 HUF
487,01
545,45
Minimum bid:
150 000 HUF
Refresh
15143.

Available for bidding
90 000 HUF
292,21
327,27
Minimum bid:
90 000 HUF
Refresh
15144.

Available for bidding
15 000 HUF
48,70
54,55
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
Balogh Jolán: Az erdélyi renaissance. I. kötet. 1460-1541. [Unicus! Több kötete nem jelent meg.] Kolozsvár, 1943, Erdélyi Tudományos Intézet, (Élet Irod. és Nyomda Rt.), 408+2 p.+98 t. (fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható térkép-melléklet. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, egyébként jó állapotban.
15145.

Available for bidding
12 000 HUF
38,96
43,64
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

343. Auction:
Payment deadline is 19 April

344. Auction:
From 16 to 25 April
Payment deadline is 10 May
Seeing: From 23 to 25 April

31. Mayor auction
Seeing: From 29 April to 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.