https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 21

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
15140.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

 
The item is not available
Starting price:
200 000 HUF
606,06
EUR
,
653,59
USD
Number of bids:
0
Tihanyi. Peintures 1908-1922. Paris, 1936. ,,Ars, 9 p., XXXII tábla. Robert Desnos előszavával. Aláírt, sorszámozott, példányunk az 58. számú példány. A könyv a 32 tábla mellett tartalmazza, megegyező sorszámmal a Tihanyi Lajost ábrázoló, aláírt eredeti litográfiát is. Kiadói papírborítékban, jó állapotban.
15141.

Tihanyi. Peintures 1908-1922. Paris, 1936. ,,Ars", 9 p., XXXII tábla. Robert Desnos előszavával. Aláírt, sorszámozott, példányunk az 58. számú példány. A könyv a 32 tábla mellett tartalmazza, megegyező sorszámmal a Tihanyi Lajost ábrázoló, aláírt eredeti litográfiát is. Kiadói papírborítékban, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
160 000 HUF
484,85
EUR
,
522,88
USD
Number of bids:
5
Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke. Vladimir Hipman 25 egészoldalas fekete-fehér művész fotójával a cseh Wikovitz Vasmű munkásairól. Prag, 1938, Eisenwerke Witkowitz, (Hugo Steiner-Neubert&Söhne-ny.) Kiadói papírkötés, szakadozott védőfóliával. / Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke.
15142.

Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke. Vladimir Hipman 25 egészoldalas fekete-fehér művész fotójával a cseh Wikovitz Vasmű munkásairól. Prag, 1938, Eisenwerke Witkowitz, (Hugo Steiner-Neubert&Söhne-ny.) Kiadói papírkötés, szakadozott védőfóliával. / Vladimir Hipman (1908-1976)-Oskar Federer (1884-1968): Menschen Arbeit Im Eisenwerke.

 
The item is not available
Starting price:
150 000 HUF
454,55
EUR
,
490,20
USD
Number of bids:
0
Cf. F. Kanitz: Serbiens byzantinische Monumente / gezeichnet und beschrieben von F. Kanitz. Wien, 1862. 12 lithografált táblával. Eredeti festett egészvászon kötésben. Kopott, lapokon foltok. Imperial folio. Rendkívül ritka mű. / With 12 litho tables. In original linen binding. Tattered, some stains on pages. Very rare. 45x60 cm
15143.

Cf. F. Kanitz: Serbiens byzantinische Monumente / gezeichnet und beschrieben von F. Kanitz. Wien, 1862. 12 lithografált táblával. Eredeti festett egészvászon kötésben. Kopott, lapokon foltok. Imperial folio. Rendkívül ritka mű. / With 12 litho tables. In original linen binding. Tattered, some stains on pages. Very rare. 45x60 cm

 
The item is not available
Starting price:
90 000 HUF
272,73
EUR
,
294,12
USD
Number of bids:
0
Robert Lebel: Marcel Duchamp. Fordította: George Heard Hamilton. New York,1959, Paragraphic Books. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.
15144.

Robert Lebel: Marcel Duchamp. Fordította: George Heard Hamilton. New York,1959, Paragraphic Books. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
15 000 HUF
45,45
EUR
,
49,02
USD
Number of bids:
0
Balogh Jolán: Az erdélyi renaissance. I. kötet. 1460-1541. [Unicus! Több kötete nem jelent meg.] Kolozsvár, 1943, Erdélyi Tudományos Intézet, (Élet Irod. és Nyomda Rt.), 408+2 p.+98 t. (fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható térkép-melléklet. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, egyébként jó állapotban.
15145.

Balogh Jolán: Az erdélyi renaissance. I. kötet. 1460-1541. [Unicus! Több kötete nem jelent meg.] Kolozsvár, 1943, Erdélyi Tudományos Intézet, (Élet Irod. és Nyomda Rt.), 408+2 p.+98 t. (fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható térkép-melléklet. Kiadói egészvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, egyébként jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
36,36
EUR
,
39,22
USD
Number of bids:
7
Frans Masereel Remember! Berne, (1946.) Herbert Land. 27 t. (26 egész oldalas fametszet) Első kiadás. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval. 48x31 cm
15146.

Frans Masereel Remember! Berne, (1946.) Herbert Land. 27 t. (26 egész oldalas fametszet) Első kiadás. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval. 48x31 cm

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
36,36
EUR
,
39,22
USD
Number of bids:
2
Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Das siebenbürgisch-sächsische Bauernhaus. Wien, 1899, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 191-231 p. Német nyelven. Az erdélyi szász parasztház. Félvászon-kötésbe, két foltos lapszéllel. A szerző Hermann Ottónak (1835-1914) szóló dedikálásával./ In half-linen-binding, two pages spotty. Autograph signed by the author.
15147.

Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Das siebenbürgisch-sächsische Bauernhaus. Wien, 1899, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 191-231 p. Német nyelven. Az erdélyi szász parasztház. Félvászon-kötésbe, két foltos lapszéllel. A szerző Hermann Ottónak (1835-1914) szóló dedikálásával./ In half-linen-binding, two pages spotty. Autograph signed by the author.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
1
Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Das Bauernhaus in der Heanzerei (Westungarn.) Wien, 1895, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 89-154 p. 102 szövegközti illusztrációval. Német nyelven. Hiéncország parasztházai. Különlenyomat. Félvászon kötésben, egy-két foltos lapszéllel. /In half-linen-binding, with some spotty pages, in German language.
15148.

Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Das Bauernhaus in der Heanzerei (Westungarn.) Wien, 1895, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 89-154 p. 102 szövegközti illusztrációval. Német nyelven. Hiéncország parasztházai. Különlenyomat. Félvászon kötésben, egy-két foltos lapszéllel. /In half-linen-binding, with some spotty pages, in German language.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
18,18
EUR
,
19,61
USD
Number of bids:
1
Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Typen von Dorffluren in der dreifachen Grenze von NIederösterreich, Ungarn und Steiermark. Wien, 1900, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 109-148 p. Német nyelven. Különlenyomat. Félvászon kötésben./ In half-linen-binding. In German language.
15149.

Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Typen von Dorffluren in der dreifachen Grenze von NIederösterreich, Ungarn und Steiermark. Wien, 1900, Selbstverlag der Anthropolgischen Gesellschaft, 109-148 p. Német nyelven. Különlenyomat. Félvászon kötésben./ In half-linen-binding. In German language.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
9,09
EUR
,
9,80
USD
Number of bids:
1
Dönczy Lukács Ödön: Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt. üzem osztálya karikatúra-albuma. Bp., é.n., Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt., 1 sztl. lev.+115 p. Kiadói zsinórfűzött haránt alakú vászonkötésben.
15150.

Dönczy Lukács Ödön: Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt. üzem osztálya karikatúra-albuma. Bp., é.n., Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt., 1 sztl. lev.+115 p. Kiadói zsinórfűzött haránt alakú vászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
0
Bolgár K.-Nagy T. K.:Kondor Béla (oeuvre-katalógus.) Bp., 1984, Magyar Nemzeti Galéria, 224 p. Kiadói papírborítékban.
15151.

Bolgár K.-Nagy T. K.:Kondor Béla (oeuvre-katalógus.) Bp., 1984, Magyar Nemzeti Galéria, 224 p. Kiadói papírborítékban.

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
36,36
EUR
,
39,22
USD
Number of bids:
3

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

371. Auction:
Payment deadlineis 19 June

372. Auction:
From 9 to 18 June
Payment deadline is 3 July
Viewing: From 15 to 18 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment