Scout

Number of items: 11

1922-1933 Cserkész fotóalbum sok fotóval,, köztük az 1933-as Jamboree-n készült felvételekkel, 153 db különböző méretű fotó, albumba ragasztva / Scout album with 153 photos
11960.

40 000 HUF
108,11
117,65
1925 Az 1924-es dániai Jamboree részvevőiről, eseményeiről készített rajzok, 4 színes táblával, a rajzoló Márton Lajos saját kezű dedikációjával és aláírásával, angol-német-francia nyelven, jó állapotban, borítón néhány folttal, 68p / 2nd World Scout Jamboree Denmark, album, with signature of Lajos Márton
11961.

36 000 HUF
97,30
105,88
cca 1925 cserkészek tábortűznél, fotó, 13×18 cm / scouts at campfire, photo
11962.

4 000 HUF
1929 A Sirály budapesti cserkészcsapat eredeti hímzett zászlaja, 1933-as Jamboree térkép, képeslap, térkép. / Scout memorabilia incl. Jamboree map.
11963.

14 000 HUF
37,84
41,18
A 38. számú Honvéd cserkész csapat II. rajának naplója. 1929-1930. Benne számos bejegyzéssel, nevekkel, a tagok lakcímeivel, rajznaplóval és heti pénzekkel. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító sérült, az elülső előzéklap kijár, laza fűzéssel. Valamint a cserkészcsapat két pecsétjével. Továbbá Cserkésznaptár 1930. Szerk.: Aradi Zsolt. Magyar Cserkész Könyvei 114-116. sz. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség, (Élet-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
11964.

A 38. számú "Honvéd" cserkész csapat II. rajának naplója. 1929-1930. Benne számos bejegyzéssel, nevekkel, a tagok lakcímeivel, rajznaplóval és heti pénzekkel. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító sérült, az elülső előzéklap kijár, laza fűzéssel. Valamint a cserkészcsapat két pecsétjével. Továbbá Cserkésznaptár 1930. Szerk.: Aradi Zsolt. Magyar Cserkész Könyvei 114-116. sz. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség, (Élet-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.

6 000 HUF
11965.

9 000 HUF
24,32
26,47
cca 1930-1940 Cserkészek csoportja egy vasútállomáson, kartonra kasírozott fotó Schäffer Ármin műterméből, 17×23 cm
11966.

3 000 HUF
11967.

9 000 HUF
24,32
26,47
1933 Rober Baden-Powell (1857-1941), a nemzetközi cserkészszövetség vezetője filmet forgat az 1933-as gödöllői jamboree-n, fotó Földeák Iby fotóművész hagyatékából, 24×18 cm / Robert Baden-Powell, founder and first Chief Scout of The Boy Scouts Association, photo
11968.

12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1933 5 db cserkész kitűző és sapkajelvény, és egy Gödöllői Jamboree zománcozott fém gyűrű / cca 1933 Boy scout and Jamboree badges and ring
11969.

28 000 HUF
75,68
82,35
11
1935-1939 1935-ben Mussolini meghívására 200 középiskolás diák táborozott Olaszországban, az Ostia-i Campo Ungheriá-ban. Az egyik résztvevő cserkész, Bartos Andor Endre naplót vezetett az útról. A naplót a következő években (1936-1939) is folytatta más utazásokkal. A naplóban számos több nyelvű bejegyzés, bélyegzések (közte: a cserkész csoportok bélyegzései), fotók, és különféle beragasztások, és mellékletek kerültek.  Egy fiatal cserkész meghatározó éveinek emlékei. Valamint a felnőtté válás keserű tapasztalata: egy levelezőlap a régi barátoktól a munkásszázadba. (1940)  A tétel érdekessége, hogy Bartos Andor (1918-1943?) ingóságairól készült a Dohány utca 10. III/11-es lakás összeírása. (Lásd [11944.] számú tétel.)
11970.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF