Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Beck András (1911-1985) 1928. Elismerésül a Képzőművészeti Kör Br emlékérem (101,16g/54mm) T:2 / Hungary 1928. Elismerésül a Képzőművészeti Kör (In recognition from the Art Group) Br commemorative plaque. Sign.: András Beck (101,16g/54mm) C:XF
30236.

Beck András (1911-1985) 1928. "Elismerésül a Képzőművészeti Kör" Br emlékérem (101,16g/54mm) T:2 / Hungary 1928. "Elismerésül a Képzőművészeti Kör (In recognition from the Art Group)" Br commemorative plaque. Sign.: András Beck (101,16g/54mm) C:XF

5 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1935. Dr. Beck Salamon egyoldalas Br plakett (97,30g/60mm) T:2 / Hungary 1935. Dr. Beck Salamon one-sided Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ö. (97,30g/60mm) C:XF
30237.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1935. "Dr. Beck Salamon" egyoldalas Br plakett (97,30g/60mm) T:2 / Hungary 1935. "Dr. Beck Salamon" one-sided Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ö. (97,30g/60mm) C:XF

6 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1909. Kőrösi Csoma Sándor 1784-1842 kétoldalas Br emlékérem, az Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme (94,15g/60mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1909. Kőrösi Csoma Sándor 1784-1842 double-sided Br commemorative medallion, membership medal of the Association Of Medal Enthusiasts. Sign.: Lajos Berán (94,15g/60mm) C:AU,XF edge error HP.: 1117.
30238.

Berán Lajos (1882-1943) 1909. "Kőrösi Csoma Sándor 1784-1842" kétoldalas Br emlékérem, az Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme (94,15g/60mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1909. "Kőrösi Csoma Sándor 1784-1842" double-sided Br commemorative medallion, membership medal of the Association Of Medal Enthusiasts. Sign.: Lajos Berán (94,15g/60mm) C:AU,XF edge error HP.: 1117.

5 000 HUF
19
Berán Lajos (1882-1943) 1914. Vörösmarty Mihály 1800-1855 / Húzd, ki tudja meddig húzhatod kétoldalas Br emlékérem, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1914, sorszámozott, 101-es sorszámmal (122,87g/65mm) T:1-,2 / Hungary 1914. Vörösmarty Mihály 1800-1855 / Húzd, ki tudja meddig húzhatod double-sided Br plaque with Vörösmarty Mihály poets quote, membership medal of the Association Of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1914 and serial number 101 on edge. Sign.: Lajos Berán (122,87g/65mm) C:AU,XF HP.: 1157.
30239.

Berán Lajos (1882-1943) 1914. "Vörösmarty Mihály 1800-1855 / Húzd, ki tudja meddig húzhatod" kétoldalas Br emlékérem, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1914", sorszámozott, 101-es sorszámmal (122,87g/65mm) T:1-,2 / Hungary 1914. "Vörösmarty Mihály 1800-1855 / Húzd, ki tudja meddig húzhatod" double-sided Br plaque with Vörösmarty Mihály poet's quote, membership medal of the Association Of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1914" and serial number "101" on edge. Sign.: Lajos Berán (122,87g/65mm) C:AU,XF HP.: 1157.

5 000 HUF
18
Berán Lajos (1882-1943) 1927. Ferencvárosi Torna-Club 1899 - Tennis 1927 jelzett Ag emlékplakett (48,05g/0.950/39x60mm) T:2 /  Hungary 1927. Ferencvárosi Torna-Club 1899 - Tennis 1927 hallmarked Ag commemorative plaque. Sign.: Lajos Berán (48,05g/0.950/39x60mm) C:XF HP 1349var
30240.

Berán Lajos (1882-1943) 1927. "Ferencvárosi Torna-Club 1899 - Tennis 1927" jelzett Ag emlékplakett (48,05g/0.950/39x60mm) T:2 / Hungary 1927. "Ferencvárosi Torna-Club 1899 - Tennis 1927" hallmarked Ag commemorative plaque. Sign.: Lajos Berán (48,05g/0.950/39x60mm) C:XF HP 1349var

15 000 HUF
40,54
44,12
Berán Lajos (1882-1943) ~1930. TESZ - Társadalmi Egyesületek Szövetsége Br emlékérem, A magyar társadalom legjobbjainak eredeti, sérült tokban (85,12g/60mm) T:1-,2 / Hungary ~1930. TESZ - Társadalmi Egyesületek Szövetsége (Alliance of Social Association) Br commemorative medal, in For the bests of the Hungarian society original, damaged case. Sign.: Lajos Berán (85,12g/60mm) C:AU,XF
30241.

Berán Lajos (1882-1943) ~1930. "TESZ - Társadalmi Egyesületek Szövetsége" Br emlékérem, "A magyar társadalom legjobbjainak" eredeti, sérült tokban (85,12g/60mm) T:1-,2 / Hungary ~1930. "TESZ - Társadalmi Egyesületek Szövetsége (Alliance of Social Association)" Br commemorative medal, in "For the bests of the Hungarian society" original, damaged case. Sign.: Lajos Berán (85,12g/60mm) C:AU,XF

6 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) ~1930-1940. Magyar Sí Szövetség Br plakett márványtömbre rögzítve (márvánnyal együtt 571g/plakett 70x61mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. Magyar Sí Szövetség (Hungarian Ski Association) Br plaque fixed on marble block. Sign.: Lajos Berán (571g with the marble/plaque: 70x61mm) C:XF
30242.

Berán Lajos (1882-1943) ~1930-1940. "Magyar Sí Szövetség" Br plakett márványtömbre rögzítve (márvánnyal együtt 571g/plakett 70x61mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Magyar Sí Szövetség (Hungarian Ski Association)" Br plaque fixed on marble block. Sign.: Lajos Berán (571g with the marble/plaque: 70x61mm) C:XF

8 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) ~1930-1940. Magyar Sí Szövetség / 1943. II. 14. III fém plakett (68,35g/50x69,54mm) T:2 patina, ph. / Hungary ~1930-1940. Magyar Sí Szövetség (Hungarian Ski Association) / 1943. II. 14. III metal plaque. Sign.: Lajos Berán (68,35g/50x69,54mm) C:XF patina, edge error
30243.

4 400 HUF
11,89
12,94
Berán Lajos (1882-1943) 1932. Budapesti (Budai) Torna Egylet 1869-1829 Br emlékplakett LUDVIG gyártói jelzéssel (123,90g/51x89mm) T:2 / Hungary 1932. Gymnastics Club of Budapest (Buda) 1869-1939 Br commemorative plaque with LUDVIG makers mark. HADAK ÚTJA / HÁLÁNK ÉS SZERETETÜNK JELÉÜL A B.B.T.E. 1932. Sign.: Lajos Berán (123,90g/51x89mm) C:XF
30244.

Berán Lajos (1882-1943) 1932. "Budapesti (Budai) Torna Egylet 1869-1829" Br emlékplakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (123,90g/51x89mm) T:2 / Hungary 1932. "Gymnastics Club of Budapest (Buda) 1869-1939" Br commemorative plaque with "LUDVIG" makers mark. "HADAK ÚTJA / HÁLÁNK ÉS SZERETETÜNK JELÉÜL A B.B.T.E. 1932." Sign.: Lajos Berán (123,90g/51x89mm) C:XF

7 000 HUF
18,92
20,59
Berán Lajos (1882-1943) 1934. Luther Márton Br emlékérem (35g/41mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1934. Marton Luther Br medal. D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6 Sign.: Lajos Berán (35g/41mm) C:XF edger error, patina HPII 238.
30245.

Berán Lajos (1882-1943) 1934. "Luther Márton" Br emlékérem (35g/41mm) T:2 ph., kis patina / Hungary 1934. "Marton Luther" Br medal. "D LUTHER MÁRTON BIBLIAFORDÍTÁSA NÉGYSZÁZ ÉVES 1534-1934 / MINDEN NÉPNEK A MAGA NYELVÉN - JÁNOS JEL XIV:6" Sign.: Lajos Berán (35g/41mm) C:XF edger error, patina HPII 238.

3 000 HUF
Béres János (1954- ) DN Zalakaros községért kétoldalas Br plakett, cizellálatlan peremmel (354g/99,5mm) T:2 / Hungary ND For Zalakaros double-sided Br plaque, unchiselled edge, unsigned János Béres (354g/99,5mm) C:XF
30246.

Béres János (1954- ) DN "Zalakaros községért" kétoldalas Br plakett, cizellálatlan peremmel (354g/99,5mm) T:2 / Hungary ND "For Zalakaros" double-sided Br plaque, unchiselled edge, unsigned János Béres (354g/99,5mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
Bognár György (1944- ) 1990. Spital am Pyhrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért piefort Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (72,17g/0.999/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) / Hungary 1990. Spital am Phyrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért (Thank for saving the Hungarian Values) piefort Ag commemorative medallion. Sign.: György Bognár (72,17g/0.999/42,5mm) C:UNC (originally PP)
30247.

Bognár György (1944- ) 1990. "Spital am Pyhrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért" piefort Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (72,17g/0.999/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) / Hungary 1990. "Spital am Phyrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért (Thank for saving the Hungarian Values)" piefort Ag commemorative medallion. Sign.: György Bognár (72,17g/0.999/42,5mm) C:UNC (originally PP)

16 000 HUF
43,24
47,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF