Military

Number of items: 75

cca 1870-1871 August von Mackensen (1849-1945) porosz királyi katonatiszt, majd német császári tábornagy, keményhátú fotó, H. Reuter, Braunschweig, 10x6 cm./  cca 1870-1871 August von Mackensen (1849-1945) prussian royal army officer, later german general fieldmarshal, board photo, H. Reuter, Braunschweig, 10x6 cm.
11761.

12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1880 Idős honvéd portréja, keményhátú fotó a Dunky-fivérek kolozsvári műterméből, 18×10,5 cm
11762.

4 000 HUF
cca 1890-1900 szentiváni Skrinjar Mátyás ezredes, a m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred parancsnoka, keményhátú fotó, E.Heiszig, Varasd, kissé foltos, 11x6 cm./ cca 1890-1900 Matija Škrinjar of Szentiván colonel, commander of 10th Varazdin Honved Hussars, board photo, E. Heiszig, Varazdin, little bit spotty, 11x6 cm.
11763.

6 000 HUF
cca 1890 Szöllősy Ödön és tiszttársai kabinetfotó 11x17 cm
11764.

6 000 HUF
cca 1900-1910 báró Wilhelm von Klobučar (1843-1924) lovassági tábornok, keményhátú fotó, Uher Ödön, Bp., 20x11 cm./  cca 1900-1910 Vilim Klobučar (1843-1924), general of the cavalry, board photo, Uher Ödön, Budapest, 20x11 cm.
11765.

16 000 HUF
43,24
47,06
1898 Torpedoboot XXVI. legénységének fotója Fotólap / Navy torpedoboat No. XXVI. staff photo postcard
11766.

5 000 HUF
cca 1899 Magyar királyi varasdi 10. honvéd huszárezred 1874-1899 díszes tablófotója, rajta az ezred tisztikarával, horvát nyelven, kartonon, a hátoldalán és egy párról készült festett fotóval, és egy lovaskatona portréjával, 37x27 cm.
11767.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1900 Ferenc József császár katonai egyenruhás, egészalakos fényképe / Franz Joseph Emperor in military uniform. 11x17 cm
11769.

12 000 HUF
32,43
35,29
1900 vitéz Görgey Miklós (1880-1943): Berczi barátomnak emlékül 1900. Akvarell-tus, papír, jelzett, 38×25,5 cm. Érdekesség: Vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós huszárezredes, később a m. kir. koronaörség parancsnokának (1943-ban öngyilkosságot követett el) Várady Albertről (1870-?) m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred tisztjéről, későbbi ezredesről.
11770.

28 000 HUF
75,68
82,35
11
A magyar királyi 5. nagyváradi honvéd gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 6 nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel,rajta 11 db eredeti képeslappal (képeslapok, fotólapok 1916-1918), 1 db eredeti keményhátú fotó (1915), 4 db újság-nyomtatvány kivágással, rajtuk számos érdekes fotóval, az egyik képeslapon az ezred sapkajelvényével, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra.  / History of 3th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Oradea (Großwardein), with 11 pc. original postcards, 1 pc. original board photo, with many interesting photos, with the regiment cap badge on a postcard, on 6 sheets, not glued on the paper.
11772.

30 000 HUF
81,08
88,24
A magyar királyi 16. besztercebányai honvéd gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 3 nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, rajta 8 eredeti képeslappal (1915-1917,1938), 2 eredeti fotólappal (1916), a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra.  / History of 16th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Banská Bystrica (Neusohl,Neosolium), with 8 pc. original postcards and 2 pc. original photos, on 3 sheets, not glued on the paper.
11773.

16 000 HUF
43,24
47,06
cca 1900 A nagyváradi 4. gyalogezred tisztjeinek nagyméretű keményhátú tablófotója / Large photo 33x25 cm
11774.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF