Jewellery

Number of items: 12

1933 Az I. kerületi Iparoskör elnökének részére készített díszes aranyozott ezüst lánc, hivatalos alkalmakra. Kövesi József ezüstműves mester munkája, rajta vésett ajándékozási feliratával. Korányi Márton Az Iparos Ujság elnökének tiszteletem jeléül adom ezen érmet lánccal azon kikötéssel, hogy ezt az I.ker Iparoskör elnökei hivatalos funkciók alkalmával mindenkor viseljék. Kövesi József Magyarország koszorús ezüstműves mestere 1933 Az érmen (d:64mm) körben a különféle mesterségek szimbólumai.Jelzett, mesterjeggyel. A lánc hossza: 94 cm 214g Hozzá való dobozzal + hozzá irathagyaték a viselőjétől,  Korányi Márton (1879-1967) iparos, szerkesztő, grafikustól, közte újságkép a hordott lánccal. /  1933 Hand smithed gold plated silver medal and chain for the president of the creaftsmen association of Budapest, district I. Hallmarked. 214g
19000.

1933 Az I. kerületi Iparoskör elnökének részére készített díszes aranyozott ezüst lánc, hivatalos alkalmakra. Kövesi József ezüstműves mester munkája, rajta vésett ajándékozási feliratával. "Korányi Márton Az Iparos Ujság elnökének tiszteletem jeléül adom ezen érmet lánccal azon kikötéssel, hogy ezt az I.ker Iparoskör elnökei hivatalos funkciók alkalmával mindenkor viseljék. Kövesi József Magyarország koszorús ezüstműves mestere 1933" Az érmen (d:64mm) körben a különféle mesterségek szimbólumai.Jelzett, mesterjeggyel. A lánc hossza: 94 cm 214g Hozzá való dobozzal + hozzá irathagyaték a viselőjétől, Korányi Márton (1879-1967) iparos, szerkesztő, grafikustól, közte újságkép a hordott lánccal. / 1933 Hand smithed gold plated silver medal and chain for the president of the creaftsmen association of Budapest, district I. Hallmarked. 214g

50 000 HUF
160,26
185,19
15
1987 Aranyozott ezüst (Ag.) miniszteri dísztőr kovácsolt acél kétélű pengével, zománcozott hüvellyel, tenyésztett gyöngy és féldrágakő berakással, a markolaton gravírozott MNK BM-től nyugállományba helyezése alkalmából 1987. III. 31. felirattal, két helyen jelzett (P.V.), eredeti műbőr tokjában, teljes hossz: 27 cm, bruttó: 237 g / Goldplated silver (Ag.) ministerial honorary dagger, cultured pearl and semi-precious gem inlays on the hilt, hallmarked, 27 cm, 237 g
19001.

1987 Aranyozott ezüst (Ag.) miniszteri dísztőr kovácsolt acél kétélű pengével, zománcozott hüvellyel, tenyésztett gyöngy és féldrágakő berakással, a markolaton gravírozott "MNK BM-től nyugállományba helyezése alkalmából 1987. III. 31." felirattal, két helyen jelzett (P.V.), eredeti műbőr tokjában, teljes hossz: 27 cm, bruttó: 237 g / Goldplated silver (Ag.) ministerial honorary dagger, cultured pearl and semi-precious gem inlays on the hilt, hallmarked, 27 cm, 237 g

160 000 HUF
512,82
592,59
1821 Brünn, antik ezüst készlet. Áttört kosárka, aranyozott belsőrésszel, hat kiskanál, cukorfogó, merőkanál. 13 latos jelzéssel, mesterjeggyel. Összesen 371 g / 1821 Brno, antique silver set. Spoons, basket, sugar holder. Hallmarked. Total 371 g.
19002.

220 000 HUF
705,13
814,81
Szecessziós stílusú ékszergarnitúra. Fülbevaló, gyűrű, karkötő. Jelzett ezüst, csiszolt cirkon kővel. Kézi munka. Bőr dobozban. bruttó: 14,4 g / Art nouveau style silver set of jewellery. Earrings, bracelet, ring, Total: 14,4 g
19003.

60 000 HUF
192,31
222,22
XIX. sz. vége. Köpeny-, ruhadísz. Aranyozott ezüst, jelzett, türkiz kövekkel. / End of XIXth. century: Clothing or robe ornament. Silver with turquoise gems d:5 cm, 53,8 g
19004.

24 000 HUF
76,92
88,89
XX. sz eleje: Ezüst só és bors tartó (nettó 115g) csiszolt üveg betéttel. Hibátlan, jelzett. / Silver salt and pepper holder with glass inset. Nett 115 g
19005.

36 000 HUF
115,38
133,33

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

331. Auction:
Payment deadline is October 19.

332. Auction:
From 9 to 18 October
Payment deadline is 2 November

Seeing: From 15 to 18 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.