Collections

Number of items: 7

1946-2009(?) Rendkívül tartalmas forint-fillér gyűjtemény technológiai és verdehibás érmékből 2f-től a 200Ft-os címletekig bezárólag. Többek között lapkahibás, félrevert, kicsípett érmék, egyoldalas- és duplaveretek, látványos elő- és hátlapi eltolódások. 9db tálcán szépen rendezett anyag, az érmék jelentős része feliratozva a hibák megjelölésével, alumínium kofferban. Minden tálcáról külön kép! Izgalmas gyűjtői anyag, érdemes megtekinteni! / Hungary 1946-2009(?) Incerdibly rich Forint-Fillér lot with strike and technologic error strikes from the 2 Fillér to the 200 Forint value coins. Among them plantchet errors, misstrikes, gouges, one sided and double strikes, spectacular front and reverse shifts. On nine trays, well organized, mostly labeled with the errors in Aluminium case. Pictures about every tray! Interesting Collector Material. Well worth seeing!
30650.

450 000 HUF
1 442,31
1 642,34
Vegyes 589db-os papírpénz gyűjtemény a világ minden tájáról összesen 107 országból. Sokszínű, tartalmas tétel, érdemes megtekinteni! T:I / Mixed 589pcs of paper money lot from all around the world, in sum total banknotes of 107 different countries. Colorful, interesting lot, well worth seeing! C:UNC
30651.

60 000 HUF
192,31
218,98
14
30652.

500 000 HUF
1 602,56
1 824,82
1921-1946. Foederatio Emericana kitüntetés- és dokumentum gyűjtemény. A katolikus egyetemi és főiskolai hallgatókból álló szövetség 1921 és 1946 között működött Magyarországon mint a legnagyobb katolikus egyetemi ifjúsági szervezet. A tételben 28db kitüntetés és jelvény található két tálcán, 2db eredeti tokban, legtöbb mellszalagon, közte ~1933-1946. Priorissa kereszt zománcozott, aranyozott kitüntetés fém láncon, WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, Walther E. Budapest IV., Harisköz 6. jelzésű, ragasztott tokban + ~1933-1946. Káptalai Kereszt zománcozott, aranyozott kitüntetés szalagon, WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, Fistétényi Walther E. Budapest jelzésű tokban + ~1921-1946. Senior Ifjúsági jelvény zománcozott jelvény szalagra tűzve (19mm), valamint Bakos Miklós: A Foederatio Emericana jelvényei és érmei különlenyomat fénymásolata, leírásokkal, képekkel; egy adományozói oklevél; az Emericana folyóirat több száma (1928 január, 1928 december, 1929 február, 1929 március); illetve egyéb folyóirat mellékletek és cikkek a szervezetről; egy báli és egy piknik meghívó; néhány levél; kézikönyvek ~1923-ból, mindez tartalomjegyzékkel ellátva és listával a kitüntetések neveiről. Izgalmas, érdekes tétel, érdemes megtekinteni! T:2 kopás, kis patina / Hungary 1921-1946. ,,Foederatio Emericana decoration and document collection. The Alliance of Catholic University and College Students, operated between 1921 and 1946 in Hungary, as the largest Catholic Youth Organisation. In the lot there are 28pcs of decorations and badges on two trays, 2pcs in original case, most with ribbon, including: ~1933-1946. Priorissa Cross enamelled, gilt decoration with metal chain, with WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE makers mark, in original, sticked case with coat of arms and Walther E. Budapest IV., Harisköz 6. makers mark + ~1933-1946. Káptalani Cross enamelled, gilt decoration with ribbon and WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE makers mark, in original case with coat of arms and Fistétényi Walther E. Budapest makers mark + ~1921-1946. Senior Youth Badge enamelled badge on ribbon (19mm). As well as a photocopy of Miklós Bakos: Badges and Medallions of Foederatio Emericana with descriptions and pictures; a deed of gift; some issues of the ,,Emericana magazine (1928/1., 12., 1929/2., 3.); as well as other magazine appendixes and articles copies; RSVP for ball and picnic; couple of letters; handbooks around 1923. Neatly organised with table of contents and a list with the names of the decorations and badges. Exciting, interesting lot, well worth seeing! C:XF worn, small patina
30653.

1921-1946. "Foederatio Emericana" kitüntetés- és dokumentum gyűjtemény. A katolikus egyetemi és főiskolai hallgatókból álló szövetség 1921 és 1946 között működött Magyarországon mint a legnagyobb katolikus egyetemi ifjúsági szervezet. A tételben 28db kitüntetés és jelvény található két tálcán, 2db eredeti tokban, legtöbb mellszalagon, közte ~1933-1946. "Priorissa kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés fém láncon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." jelzésű, ragasztott tokban + ~1933-1946. "Káptalai Kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés szalagon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Fistétényi Walther E. Budapest" jelzésű tokban + ~1921-1946. "Senior Ifjúsági jelvény" zománcozott jelvény szalagra tűzve (19mm), valamint Bakos Miklós: A Foederatio Emericana jelvényei és érmei különlenyomat fénymásolata, leírásokkal, képekkel; egy adományozói oklevél; az "Emericana" folyóirat több száma (1928 január, 1928 december, 1929 február, 1929 március); illetve egyéb folyóirat mellékletek és cikkek a szervezetről; egy báli és egy piknik meghívó; néhány levél; kézikönyvek ~1923-ból, mindez tartalomjegyzékkel ellátva és listával a kitüntetések neveiről. Izgalmas, érdekes tétel, érdemes megtekinteni! T:2 kopás, kis patina / Hungary 1921-1946. ,,Foederatio Emericana" decoration and document collection. The Alliance of Catholic University and College Students, operated between 1921 and 1946 in Hungary, as the largest Catholic Youth Organisation. In the lot there are 28pcs of decorations and badges on two trays, 2pcs in original case, most with ribbon, including: ~1933-1946. "Priorissa Cross" enamelled, gilt decoration with metal chain, with "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original, sticked case with coat of arms and "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." makers mark + ~1933-1946. "Káptalani Cross" enamelled, gilt decoration with ribbon and "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original case with coat of arms and "Fistétényi Walther E. Budapest" makers mark + ~1921-1946. "Senior Youth Badge" enamelled badge on ribbon (19mm). As well as a photocopy of Miklós Bakos: Badges and Medallions of Foederatio Emericana with descriptions and pictures; a deed of gift; some issues of the ,,Emericana" magazine (1928/1., 12., 1929/2., 3.); as well as other magazine appendixes and articles copies; RSVP for ball and picnic; couple of letters; handbooks around 1923. Neatly organised with table of contents and a list with the names of the decorations and badges. Exciting, interesting lot, well worth seeing! C:XF worn, small patina

400 000 HUF
1 282,05
1 459,85
Több száz darabos Demokratikus Ifjúsági Világszövetség és Béke, barátság.. témájú jelvény és kitűző, üvegezett fakeretben. A jelvények között a magyar darabok mellett sok külföldi tagszervezet jelvénye is megtalálható. A legtöbb kitűzőn megjelenő téma a béke és a nukleáris fegyverek elleni tüntetés. A jelvények jelentős része szép állapotú, a fakeret borítása sérült. Megtekintésre ajánlott! T:1-,2,2- /  Collection of several hundred ,,World Federation of Democratic Youth and Peace, Friendship... themed badges and pins in a large wooden frame. Beside the Hungarian pieces there are many badges from other member organizations. Most of the pins are about world peace and the anti-nuclear war movement. Most of the badges are in nice condition, the felt covering the frame is damaged. Worth seeing! C:AU,XF,VF
30654.

200 000 HUF
641,03
729,93
Érmék 20 évszázadból 20db klf érme a Kr. u. I. századtól kezdve egészen a XX. századig, benne több érdekes és ritka érmével (kidariták, Bizánc, India, Kína, Szafavidák). Az egész gyűjtemény kapszulákba és mágneszáras gyűjtői díszdobozban T:2-3 /  20 Centuries A.D. Coin Collection 20pcs of diff coin from 1st century AD to the 20th century with several interesting and rare coins (Kidarites, Byzantium, India, China, Safavid). The entire collection in magnetic seal box C:XF-F
30655.

"Érmék 20 évszázadból" 20db klf érme a Kr. u. I. századtól kezdve egészen a XX. századig, benne több érdekes és ritka érmével (kidariták, Bizánc, India, Kína, Szafavidák). Az egész gyűjtemény kapszulákba és mágneszáras gyűjtői díszdobozban T:2-3 / "20 Centuries A.D. Coin Collection" 20pcs of diff coin from 1st century AD to the 20th century with several interesting and rare coins (Kidarites, Byzantium, India, China, Safavid). The entire collection in magnetic seal box C:XF-F

18 000 HUF
57,69
65,69

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.