Books: Travelling, Local History

Number of items: 42

Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 216 p.+ 2 térkép melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
15024.

5 000 HUF
15025.

6 000 HUF
15026.

6 000 HUF
Friedrich Steger-Hermann Wagner: Die Nippon-Fahrer oder das wiedererschlossene Japan. Leipzig, 1861, Otto Spamer. In Schilderungen der bekanntesten älteren und neueren Reisen insbesondere der amerikanischen Expedition unter Führung des Commodore M. C. Perry in den Jahren 1852 bis 1854. Leipzig, 1869, Otto Spamer, XII+352 p.+ 1 t.(kihajtható térképpel.) Egészoldas és szövegközti illusztrációkkal, kihajtható térképpel, német nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, egy részben kijáró oldallal (XI/XII.), foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel, magánkönyvtári címkével./ Linenbinding, with gilt spine and cover, with worn cover, spotty pages, little bit loose binding, one page is coming out partly, with home library label, and library stamps, in German language,
15027.

6 000 HUF
15028.

7 000 HUF
18,92
20,59
Törley Pezsgőborgyár Budafok 1880-1930. Bp.,(1930), Törley Pezsgőborgyár, (Monostory György-ny.), 32 sztl. lev. 51 fényképpel illusztrálva. Magyar, német és francia nyelvű bevezetővel és képfeliratozással. Kiadói zsinórfűzésű papírkötésben, a címlapon aranyozott, dombornyomású címfelirattal, címerrajzzal. Ritkaság! A Törley Pezsőgborgyár 50 éves jubileumára kiadott exkluzív képeskönyv, jó állapotban.
15029.

5 000 HUF
Budapest. Fotóalbum. Budapest Székesfőváros a XVI. Nemzetközi Orvosi Kongresszus tagjainak 1909. Bp.,1909, Hornyánszky, 26 sztl. lev. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, illusztrálva. Haránt alakú zsinórfűzött kiadói papírkötés, dombornyomásos Budapest címerrel az elülső borítón, nemzetiszín zsinórral, a gerincén kis sérül, egyébként jó állapotban.
15030.

4 000 HUF
15031.

3 600 HUF
9,73
10,59
1904 Baranya vármegye községei és egyéb lakott helyei továbbá Pécs sz. kir. város egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1904, Pesti Könyvnyomda Rt., 23 p. Kiadói papírkötés, foltos elülső borítóval, kissé szakadozott lapokkal.
15032.

3 600 HUF
9,73
10,59
Sopron Civitas Fidelissima. Szerk.: Dr. Thirring Gusztáv. Ötvenéves fennállása alkalmából kiadja a Sopronmegyei Kör. Sopron, 1925, Székely és Társa-ny., 124 p. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötésben, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.
15033.

Sopron Civitas Fidelissima. Szerk.: Dr. Thirring Gusztáv. Ötvenéves fennállása alkalmából kiadja a "Sopronmegyei Kör". Sopron, 1925, Székely és Társa-ny., 124 p. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötésben, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dr. Lendl Adolf: Úti levelek két világrészből. Gozsdu Elek előszavával. Bp., é.n.,Heisler és Kózol Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, 8+157 p.+29 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, egy kijáró táblával.
15034.

4 000 HUF
Bálint Imre: Keleti képek. Bp., 1909. Franklin. Kiadói egészvászon kötésben. Pecz Gyula író tulajdonosi névbejegyzésével.
15035.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF