Books: Travelling, Local History

Number of items: 42

Nagyenyedi album MDCCCLI (1851.) Szerk.: Szilágyi Sándor. Szász Károly, Gyulai Pál, Tompa Mihály, Jókai Mór, Petőfi Sándor, Arany János írásaival. Buda-Pest, 1851, Lukács László, 6+276+16 (Előfizetők névsora) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, névbélyegzővel, jó állapotban.   A kötet az 1849. jan. 8-i, Nagyenyedet ért barbár oláh pusztítás (kb. 800 magyar áldozat) túlélőin próbált segíteni a bevétellel, valamint publikálási lehetőséghez juttatta irodalmunk színét-javát.
15012.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kővári László: Erdély régiségei. Pest, 1852, Tilcsh János, XVI+290+1 p.+1 lith. t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi bejegyzésekkel. Fülei-Szántó Lajos (1851-1910) költő, hírlapíró névbejegyzésével.
15013.

10 000 HUF
27,03
29,41
15014.

10 000 HUF
27,03
29,41
15015.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés,(Scheibe Ármin-kötés, Bécs,) márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval és gerinccel, hiányzó térképpel.
15016.

8 000 HUF
22
Rácz István: Tavasz a Bakony felett. A pápai járás életrajza 1944-1945. Pápai, 1970, Hazafias Népfront Pápai Járási Bizottsága-Pápai Járási Tanács VB. Kiadói papírkötés, kissé foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 200 példányban. Ritka!
15017.

8 000 HUF
10
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája XXIV. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
15018.

8 000 HUF
Nyíregyháza és Szabolcsvármegye Községei. Szerk.: Hunek Emil.Magyar Városok és Vármegyék Monografiája VIII. kötet. Bp., 1931, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala,(Elek Nyomda), 362 p.+9 t.+141p.(Személyi adattár). Szövegközti táblázatokkal, térképekkel, fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
15019.

8 000 HUF
15020.

8 000 HUF
15021.

12 000 HUF
32,43
35,29
15022.

5 000 HUF
Divinyi Mihály: Eger a magyar költészetben. Bp., 1938, Budai-Bernwallner Nyomda. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15023.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF