Books: Travelling, Local History

Number of items: 42

15000.

200 000 HUF
641,03
732,60
Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, (1867-1868), Heckenast Gusztáv, 4+392+4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Ritka!  Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.
15001.

100 000 HUF
320,51
366,30
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I-IV. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854. Emich. 1 kihajt. t. (lith.)+(4)+132p.+9t. (lith., 1 kihajt.)+1 kottamell.+(4)+162p.+14t. (lith., 1 színes)+1 kihajt. kottamell.+(4)+140p.+12t. (lith., fa- és rézmetszetek, 2 színes, 1 kihajt.)+(2)+131p.+10t.(lith., fa- és rézmetszetek) Aranyozott félvászon-kötésben. Az első tábla javítva.
15002.

70 000 HUF
224,36
256,41
Bél [Mátyás], Matthia(s): Compendium Hungariae geographicum, ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae.. Matthiae Bel, in partes IV. Utpote, Hungariam, Cis-Danubianam, Trans-Danubianam, Cis-Tibiscanam, Trans-Tibiscanam, et comitatus divisum. Editio tertia auctior et correctior. [Pozsony és Kassa] Posonii et Cassoviae, 1777. Joannis Michaelis Landerer (ny.) 1 t. (rézmetszetű címkép) + [14] + 312 + [48] p. Hozzákötve: [Bél Mátyás]: Compendiolum regnorum Sclavoniae, Croatiae, Dalmatiae, Galliciae et Lodomeriae, magnique principatus Transilvaniae geographicum. Supplementis et notis brevibus illustratum. [Pozsony és Kassa] Posonii, et Cassoviae, 1777. Joan. Michaelis Landerer (ny.) [8] + 170 + [30] p. + 1 t Kiadói kolligátum. Bél Mátyás honismereti tankönyve a rendszerint hiányzó térképmelléklettel.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben.Jó példány.
15003.

50 000 HUF
160,26
183,15
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme. Három kötetben. Ábrákkal. A legrégibb kortól a mai időkig. 1-3. kötet.  1. kötet: A legrégibb időktől I. Rákóczy György fejedelem haláláig. 2. kötet: I. Rákóczy György fejedelem halálától Debreczennek szab. királyi városi rangra lett emeltetéséig (1693.) 3. kötet: Debreczennek szab. királyi városi rangra emeltetésétől (1693), a mai időkig. Debreczen, 1870-1871. Városi ny. XVI + 320 p. + 3 t.; VIII + 321-655 + [1] p. + 4 t.; VII + [1] + [657]-1104 + [2] p. + 7 t. (kézzel színezett) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kicsit későbbi félvászon kötésben. A címlapok foltosak, egyébként jó állapotban.
15004.

50 000 HUF
160,26
183,15
Jeney György: Egy szatmári czivis emlékiratai. Korrajz Szatmár-Németi város múltjából. 1790-1820. Szatmár, 1893. Szabadsajtó nyomda. 1 t. címkép + 146 p. Aranyozott, szecessziós kiadói egészvászon-kötésben.
15005.

5 000 HUF
16,03
18,32

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

327. Auction:
Payment deadline is August 17.

328. Auction:
From  7 to 16 August
Payment deadline is 31 August

Seeing: From 13 to 16 August

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.