Books: Religion

Number of items: 14

15345.

120 000 HUF
324,32
352,94
15346.

50 000 HUF
135,14
147,06
15347.

60 000 HUF
162,16
176,47
15348.

24 000 HUF
64,86
70,59
Biblia Sacra vulgatae editionis Sixti V. Pontificis Max. jussu recognita, et Clementis VIII. auctoritate edita; versiculis distincta, et ad singula capita argumentis aucta, indiceque epistolarum, & evangeliorum locupletata, ad exemplar editionis romanae concinnata, Aeneis Iconibus sacram historiam referentibus ornata; et prolegomenis Ferdinandi Koph sacrae theologiae doctoris. Venetiis, 1765, Typographia Ballaeoniana, 1 t.+LVI+908 p. Latin nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval, laza, kissé sérült kötéssel, kijáró címképpel.
15349.

18 000 HUF
48,65
52,94
Cobbet Vilhelm: A protestans reformátio historiája Angliában s Irlandban. Polgártársai felvilágosítására folyólevelekben írta - - .I-IV. füzet. Nagyvárad, 1834, Tichy János, 4+162+2+123+2+186+2+248+V+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott sérült borítóval, az elülső szennylap és előzéklap sérült, a címlap és pár lap sarka sérült, foltos.
15350.

16 000 HUF
43,24
47,06
15351.

16 000 HUF
43,24
47,06
Colbert, Charles Joachim und Johann Thomas Bey; Eine allgemeine Unteweisung in Form eines Katechismi - ... Mit allem Fleiß aus bewährten Französischen Scribenten zusamm getragen, und auf Befehl des Herrn Charles Joachim Colbert, Bischoffen von Montpelier, gedruckt;  Wienn und Brünn. 1735, Georg Lehmann und Paul Krauß, Korabeli papírkötében / In paper binding
15352.

16 000 HUF
43,24
47,06
Szokoly Viktor: A pápák bűnei I-III. kötet. Mérgezések, mészárlásaik, orgyilkolásaik, vérfertőzéseik és fajtalanságaik. Pest, 1870, Szerzői kiadás,(Athenaeum Nyomda-ny.), V+116+88+208+172 p. Kiadói papírkötés,a kötetek később hártyapapírba csomagolva, a gerincek javítottak, az I. kötet elülső borítóján ceruzás bejegyzés, egyébként jó állapotban.  Első kiadás.   Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) műve.
15353.

12 000 HUF
32,43
35,29
A magyarhoni protestáns egyház története. Szerk.: Dr. Zsilinszky Mihály. Bp., 1907, Athenaeum, 8+797 p.+12 t. Egészoldalas és szövegközti, fekete-fehér képekkel, ábrákkal, kihajtható és egészoldalas kézirat- és címlap-hasonmásokkal és képtáblákkal gazdagon illusztrálva. Tartalomjegyzékkel, szövegképek és kézirat-hasonmások, valamint a mellékletek jegyzékével, részletes név- és tárgymutatóval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötésben, jó állapotban.
15354.

6 000 HUF
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1891, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Korabeli átkötött illusztrált egészbőr-kötés, rézveretekkel, és nemzeti címeres rézkapcsokkal, kopott borítóval, és veretekkel, a szennylapok kissé viseltesek, a hátsó szennylap kissé hiányos.
15355.

6 000 HUF
16
Stolz Albán: Homiletika, mint utmutatás arra, hogyan kell a szegényeknek az evangéliumot hirdetni. Fordította és kiadja az esztergomi papnövendékek magyar egyházirodalmi iskolája. Esztergom, 1902, Laiszky János, XXI+4+331+5 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. Ritka!  Ferenczy György (1852-1944) katolikus papír, író, szentszéki tanácsos névbélyegzőjével, 331. oldalon aláírásával.
15356.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF