Number of items: 72

Kassák Lajos: Három történet. Bp.,(1935), Cserépfalvi, 308+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel. Első kiadás. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) aláírásával.
15424.

4 000 HUF
Gazdák Biztosító Szövetkezetének emlékalbuma. A szövetkezeti székházépület felavatása alkalmára. (1913. december hó 6.) (Kálvin téri palota, ma: Aegon Biztosító Társaság székháza.) Szerk.: Pauer Ödön. Bp.,(1914), Sokszorosító Ipar Rt., (Pátria-ny.)1 t.(címkép: Gróf Zelinszky Róbert)+IV+131 p.+14 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, jó állapotban.
15425.

Gazdák Biztosító Szövetkezetének emlékalbuma. A szövetkezeti székházépület felavatása alkalmára. (1913. december hó 6.) (Kálvin téri palota, ma: Aegon Biztosító Társaság székháza.) Szerk.: Pauer Ödön. Bp.,(1914), Sokszorosító Ipar Rt., ("Pátria"-ny.)1 t.(címkép: Gróf Zelinszky Róbert)+IV+131 p.+14 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, jó állapotban.

4 600 HUF
12,43
13,53
10
(Miller, Johann Martin): Szigvárt Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él.  Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.
15426.

(Miller, Johann Martin): Szigvárt' Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él. Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.

8 000 HUF
15427.

8 000 HUF
15428.

8 000 HUF
Jókai Mór: A varchoniták. (Jókai Mór munkái. Népszerű kiadás.) Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 111 p. Első kiadás. (Tévesen második kiadás szerepel benne.) Korabeli félvászon-kötés, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal. Ritka! Aukción még nem szerepelt.
15429.

8 000 HUF
15430.

8 000 HUF
15431.

7 000 HUF
18,92
20,59
Magyar Tűzoltóság Könyve. Összeállította: Magyar Országos Tűzoltó Szövetség. A m. kir. belügyminiszter tűzrendészeti szakközege. Bp.,1925, Fővárosi Nyomda Rt., 17 sztl. lev.+240+333 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15432.

6 000 HUF
15433.

6 000 HUF
Ibsen Henrik: Nóra. Színmű három felvonásban. Fordította: Reviczky Gyula. Győr,é.n.(cca 1890),Gross Gusztáv és Testv., 119 p. Korabeli aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kijáró elülső szennylappal, és címlappal, ezeket leszámítva jó állapotban.  Első magyar fordítás. Nagyon Ritka!
15434.

6 000 HUF
Bodnár Gáspár: A mi népünk. Egyszerű történetek a falusi tűzhelyekről. Szatmár, 1899, Pázmány-sajtó, 190+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, javított gerinccel, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Ritka!
15435.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF