Number of items: 72

Táncsics Mihály: Életpálya vagy emlék-iratok. I. kötet. Iratott 1851-4-ben; 8 évig tartott rejtezkedésem idején. Táncsics Mihály 4. művei. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t.+222+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Első kiadás.
15412.

6 000 HUF
Táncsics Mihály: Életpályám. IV. kötet. Módosítva, bővítve, javitva és sajátkezűleg letisztázva az iró által 1876-ban. Táncsics Mihály 7. művei. Bp.,1885, Központi Táncsics-bizottság, (Müller K.-ny. (ezelött Münster K.)), 4+188+2 p. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.   A magyar nyelv eredete: vagy: Legrégibb nyelv a magyar c. fejezetben (70.-94. p.): a Legrégibb nyelv a magyar c. mű tartalmi összefoglalójával. (84-95. p.) Máshol nem jelent meg.
15413.

Táncsics Mihály: Életpályám. IV. kötet. Módosítva, bővítve, javitva és sajátkezűleg letisztázva az iró által 1876-ban. Táncsics Mihály 7. művei. Bp.,1885, Központi Táncsics-bizottság, (Müller K.-ny. (ezelött Münster K.)), 4+188+2 p. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás. "A magyar nyelv eredete: vagy: Legrégibb nyelv a magyar" c. fejezetben (70.-94. p.): a "Legrégibb nyelv a magyar c. mű tartalmi összefoglalójával." (84-95. p.) Máshol nem jelent meg.

6 000 HUF
Jósika Miklós: Irány. Első kiadás!  Kolozsvártt, 1835. (Ev. Ref. Koll.). 1t. (díszcímlap), [8], 246p. Az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselőjének regényírói pályafutását megelőző röpirata. Korabeli félvászon védőkötésben, jó állapotban.
15414.

14 000 HUF
37,84
41,18
15415.

12 000 HUF
32,43
35,29
15416.

12 000 HUF
32,43
35,29
15417.

14 000 HUF
37,84
41,18
Weöres Sándor: Psyché. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által Márai Enikő (1940-) előadóművész, dramaturg, Márai Sándor unokahúgának dedikált példány.
15418.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
A Tanácsok Országos Gyűlésének (1919. június 14. - 1919. június 23.) naplója. Bp., 1919, Athenaeum. Sérült borítójú tűzött papírkötésben, felvágatlan példány.
15419.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hamvas Béla: Természettudományi mitológia. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1934, Városi Nyomda, 10 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Hamvas Béla (1897-1968) által dedikált.
15420.

5 000 HUF
33
Márai Sándor: Naptárcsere (számozatlan példány) Bp., 1935, Hungária Könyvek kiadójának kiadása (Hungária-Nyomda), 25 p.; ill. Első kiadás. Szegedi-Szűcs István rajzaival, Kiadói papír kötésben.
15421.

7 000 HUF
18,92
20,59
Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves irói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc Emlékkönyv Szerkesztősége. Fűzött, jó állapotban. Móra Ferenc által dedikált példány!
15422.

8 000 HUF
[Medve Imre] Tatár Péter: A megholt peleskei nótárius Nagy Zajtay István másodszori feltámadása és utazása a földön. 12 szakaszban és 12 képpel. Pest, 1860, Bucsánszky Alajos, 86+2 p. Szövegközti fametszetekkel. Átkötött félvászon-kötés, a szerzőre vonatkozó ceruzás jegyzettel a címlap hátoldalán, foltos. Első kiadás. Ritka!
15423.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF