Number of items: 72

15400.

100 000 HUF
320,51
370,37
Mambrino Roseo da Fabriano (1500-1580): Historia de successori di Alessandro Magno. Et della disunione del suo Imperio, col successo delle guere de Satrapi fra loro. Raccolta da diuersi Auttori, & in gran parte da Diodoro Siculo; ... Venetia, 1570, Francesco Ziletti, 116+550+2 p. Olasz nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, foltos lapszélekkel, lapokkal. Első kiadás.   Mambrino Roseo da Fabriano (1500-1580): olasz író, fordító. Számos spanyol lovagregény olasz fordítója. Készített másféle munkákat is (pl.: történelmi kompilációkat.) Cervantes Don Quijote c. munkájában említi a Mambrino arany sisakja c. részben. / Contemporary vellum-binding, with spotty pages, in Italian language. First edition.
15401.

Mambrino Roseo da Fabriano (1500-1580): Historia de' successori di Alessandro Magno. Et della disunione del suo Imperio, co'l successo delle guere de' Satrapi fra loro. Raccolta da diuersi Auttori, & in gran parte da Diodoro Siculo; ... Venetia, 1570, Francesco Ziletti, 116+550+2 p. Olasz nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, foltos lapszélekkel, lapokkal. Első kiadás. Mambrino Roseo da Fabriano (1500-1580): olasz író, fordító. Számos spanyol lovagregény olasz fordítója. Készített másféle munkákat is (pl.: történelmi kompilációkat.) Cervantes Don Quijote c. munkájában említi a Mambrino arany sisakja c. részben. / Contemporary vellum-binding, with spotty pages, in Italian language. First edition.

60 000 HUF
192,31
222,22
Cervantes, Miguel de: Lingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. 1-4. köt. Párizs, 1821, Th. Desoer. Az 1-2. és a 3-4. kötet egybekötve, kihajtható térképmelléklettel, a könyvek elején fametszetekkel. Kopott kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban. /  Cervantes, Miguel de: Lingénieux chevalier Don Quixote de la Manche. Vol. 1-4. Paris, 1821, Th. Desoer. The 1-2. and the 3-4. volumes are bound together, with a map and woodcuts at the beginning of each volume. In a bit worn out paperboard binding, otherwise in good condition.
15402.

50 000 HUF
160,26
185,19
Madách Imre összes művei I-III. kötet. I. kötet: Lyrai költemények. II. kötet: Drámai költemények. III. kötet: Drámai költemények és vegyesek. Bp.,1894-1895, Athenaeum Rt., 1 t.+XXXVII+3+264+485+3+486+2 p. Második kiadás. A költő rézmetszetű arcképével. Egységes kiadói dúsan aranyozott, festett, kék egészvászon-kötés, körül aranyozott élmetszéssel, a borítók sarkain és a gerinc sarkain kis kopásnyomokkal, a II. és a III. kötet gerincein kis sérüléssel. Ritka kötésváltozat!
15403.

40 000 HUF
128,21
148,15
15404.

38 000 HUF
121,79
140,74
[Johann Ferdinand Schlez (1759-1839)]: A köznép számára készült kézikönyv, mely Szőlőske nevű falu állapotjának leirásábann előadja minémű hibák, rendetlenségek, balvélekedések és babonák vesztegetik a köznépet; mimódonn lehet és kell azokat orvosolni, kiirtani, és jóra hozni: egyszersmind pedig megmutatja, hogy nagy részbenn magánn áll a köznépenn, hogy a maga állapotját jóvá, sőt sorsához képest bóldoggá tegye. I-II. rész. Schlez utánn szabadonn fordította Böszörményi Pál. Debrecen, 1824, Tóth Ferenc-ny., VI+7-296+268 p. Korabeli kopottas félbőr-kötés, ceruzás névbejegyzéssel, belül jó állapotban. Egyetlen magyar kiadás.
15405.

20 000 HUF
64,10
74,07

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

331. Auction:
Payment deadline is October 19.

332. Auction:
From 9 to 18 October
Payment deadline is 2 November

Seeing: From 15 to 18 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.