Books: Military

Number of items: 14

Lengnick, Artur: Unsere Wehrmacht zur See. Überblick Gesamten Marinenwesens und der Grundsätze moderner Seekriegführung. Wien, 1904, Verlag von Seidel&Sohn. Barta alezredes tulajdonosi bejegyzésével. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kissé kopott, képekkel illusztrált, tulajdonos ceruzás aláhúzásaival / linen binding, good condition
15140.

24 000 HUF
64,86
70,59
A magyar királyi honvédség története. 1868-1918.  Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. + 11 t.(Színes.) Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült gerinccel, a címlapon kis folttal, egy-két lapszélen szakadással.
15141.

15 000 HUF
40,54
44,12
A harcoló magyar honvéd. Képek a szovjet elleni hadjáratból. Bp., [1943], M. Kir. Honvéd Vezérkar főnöke (6. osztály). Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15142.

6 000 HUF
14
15143.

8 000 HUF
15144.

4 600 HUF
12,43
13,53
Segédlet a leventeifjúság vallás-erkölcsi oktatásához. I. rész. (Unicus!) M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadványa. Bp., 1943, Athenaeum-ny.,188 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos.  Benne a Veszprémegyházmegyei Levente-lelkészség Központjának levélével (1944.)  Három korcsoport szerint, havi bontásban rendszerezi az anyagot. A harmadik, legidősebb korcsoportban fejti ki a Zsidó fajjal való egészségtelen kapcsolatot A kötet - a leventeirodalom nagy részével szemben - nem szerepel a tiltólistán.
15145.

Segédlet a leventeifjúság vallás-erkölcsi oktatásához. I. rész. (Unicus!) M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadványa. Bp., 1943, Athenaeum-ny.,188 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos. Benne a Veszprémegyházmegyei Levente-lelkészség Központjának levélével (1944.) Három korcsoport szerint, havi bontásban rendszerezi az anyagot. A harmadik, legidősebb korcsoportban fejti ki a "Zsidó fajjal való egészségtelen kapcsolatot" A kötet - a leventeirodalom nagy részével szemben - nem szerepel a tiltólistán.

4 000 HUF
A levente-újonc és a levente-apród szolgálata Bp., 1942, A Leventék Országos Parancsnoksága kiadványa 272 p. (235 ábrával). Kiadói festett egészvászon kötésben, nagyon jó állapotban.
15146.

3 000 HUF
Geőcze Bertalan, Dr.: A przemysli tragédia. Orosz fogságban írta --. Budapest, 1922. Pesti Könyvnyomda. 1 t. címkép + 232 p., szövegközti illusztrációkkal. Félvászon kötésben.
15147.

2 000 HUF
13
Gersi István lü. főellenőr: Légi fényképészet. Bp., 1925. Madách Könyvkiadó Vállalat. 160p. számos illusztrációval. + hozzákötve: UŐ: Függelék a légi fényképészethez. Bp., 1935. Madách. 79p. Számos illusztrációval. Kiadói egészvászon kötésben.
15148.

2 400 HUF
Lélek a háborúban. Balázs Béla honvédtizedes naplója Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Félvászon kötésben, jó állapotban.
15149.

2 400 HUF
Schmidt, Ferdinand: Der siebenjährige Krieg.Berlin, 1863, Franz Lobeck. Díszes, kissé kopott vászonkötésben.
15150.

2 000 HUF
Megyery Ella: Ejtőernyős villámháború. Eredeti felvételekkel (Bp.), [1941.] Stádium. 335 p., 8 t. (fotók). A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott Tiltott Könyvek listáján! Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben.
15151.

2 000 HUF
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF