Periodicals

Number of items: 45

1841 az Athenaeum folyóirat 1841. évi 1. félév lapszámai, számos érdekes írással, egybekötve, sérült kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
12280.

12 000 HUF
32,43
35,29
1857 Nővilág. Hetilap a magyar hölgyek számára. Szerk. Vajda János. 1. évf. 1-25. szám. Január 8 - június 28. (első félév). Pest, 1857. Heckenast. 400 l. Divatkép metszetek nélkül, 5 db szabásminta rajz melléklettel. Korabeli, kopott félvászon kötésben.
12281.

8 000 HUF
1861 Ördög naplója. Élc és gúnyoros heti közlöny. Szerk.: Lauka Gusztáv. 1861. április 12., I. évf. 2. szám. Pest, Engel és Mandelló, az első lap szakadt, Nemzeti Kör pecsétjével, címeres szignettával, 9-16 p.  Rövid életű humoros élclap, rajzokkal, megjelent 1861. március 29.-től június 28-ig, összesen 13 szám.
12282.

3 000 HUF
10
1870 A Magyar Ifjuság Lapja. I. évf. 4. sz., 1870. április 15. Szerk.: Hoffmann Mór. Nagykanizsán, Fischel Fülöp-ny., korabeli reklámokkal, díszes címlappal, 37-50 p. Hoffmann Mór (1843-1915) által szerkesztett rövid életű, 1870-1871 között megjelent Nagykanizsai folyóirat.
12283.

2 000 HUF
1874 Közlemények az állat- és növényhonosítás és nemesítés köréből. Szerk.: Serák Károly. 1874. december 15. (1. évf. 1. szám.) mutatványszám. Bp., Fanda és Frohna, 8 p.
12284.

3 000 HUF
1876 A Hon. Politikai és Közgazdasági Napilap. XIV. évf. 26. sz.,1876. február 2. Szerk.: Jókai Mór. Bp., Athenaeum-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev.   A Hon 1863-1882 között jelent meg, alapítója és főszerkesztője megszűnésig Jókai Mór volt. A kor egyik legjelentősebb hírlapja volt. Deák Ferenc (1803-1876. január 28.) temetése előtti száma (1876. február 3.), benne Jókai Mór írásával Deák Ferencről, a temetési gyászmenet rendjével, részvétnyilatkozatokkal, valamint a temetésre induló különvonatok, menetrendjével, jó állapotban.
12285.

12 000 HUF
32,43
35,29
1880 a Regényvilág irodalmi folyóirat 1. évf. lapszámai, egybekötve (Bp., 1881, Révai), kicsit kopott, gazdagon díszített vászonkötésben.
12286.

8 000 HUF
1882-1883 Vegyes Békés megyei lapok, 3 db:   1882 Ébresztő. Társadalmi, ipar, kereskedelmi, tanügyi s közgazdasági lap. V. évf. 3. sz., 1882. január 15. Szerk.: Dr. Tolle. Debrecen, Takács Ferenc, szakadozott, 4 sztl. lev.   1882 Alföldi Újság. Hetilap, a társadalom, közgazdaság és irodalom köréből. I. évf. 1. szám, mutatványszám. Szerk.: Sipos Sándor. Békés, Alföldi Újság Könyvnyomdája-ny., Alföldi Újság Könyvnyomdájának reklámjával, szakadt,hiányos, 4 sztl. lev.   1883 Békésmegyei közlöny. Politikai, társadalmi, közgazdászati és vegyes tartalmu lap. X. évf. 83. sz.,1883. október 14.-én. Békéscsaba, Povázsay László-ny., korabeli reklámokkal, szakadozott, 4. sztl. lev.
12287.

5 000 HUF
1882-1883 Vegyes Borsod megyei lapok, 2 db:   1882 Borsodmegyei Lapok. Társadalmi és közgazdasági közlöny. A Miskolci Kereskedelmi és Iparkamara hivatalos közlönye, II. évf. 100 sz.,1882. december 16. Miskolc, Özv. Sátoryné-Mercse Sándor-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev.  1883 Borsod. Miskolc Értesítő. Társadalmi érdekeket képviselő vegyes tartalmú hetilap és Borsodmegye hivatalos közlönye. XVII. évf. 2. sz., 1883. január 10. (Miskolc), Forster Rezső-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 6 sztl. lev.
12288.

3 000 HUF
1882-1883 Vegyes felvidéki lapok, 4 db:   1882 Eperjesi Lapok. Sárosmegye s városainak társadalmi s gazdasági érdekeit képviselő hetilap. Az eperjesi Széchényi-kör és a sárosmegyei gazdasági egyesület közlönye. VII. évf. 1. sz., 1882. január 7. (Szerk.: Kiss Géza.) Kassa, Scharf F. János-ny., korabeli reklámokkal, kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban, 6 sztl. lev.  Eperjesi Lapok 1876-1919 között jelent meg Eperjesen, később a csehszlovák hatóságok betiltották.   1882 Bars. Közművelődési, társadalmi, gazdászati, ipari, kereskedelmi és nevelésügyi hetilap. Egyszersmind Barsmegye és a Megyei Tanfelügyelőség Hivatalos Közlönye. Léva. II. évf. 53. sz., 1882. december 31. Szerk.: Holló Sándor. Léva, Dukesz Lipót, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4. sztl. lev. Léván, 1881-1919 között megjelenő hetilap.  1883 Losoncz és vidéke. Társadalmi hetilap. IV. évf., 1. sz., 1883. január 7., Szerk.: Laszly István. Bp., Neuer Márk, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev. Losoncon, 1879-1919 között megjelenő hetilap.  1883 Pozsonyvidéki Lapok. Felsőmagyarországi Közlöny. Politikai, nemzetgazdasági és társadalmi lap. XI. évf. 4. sz., 1883. január 10. Szerk: Dr. Deutsch. Pozsony, Löwy és Alkalay-ny., korabeli reklámokkal, a széleken kis szakadásokkal, 2 sztl. lev. Pozsonyban, 1881-1890 között megjelenő hetilap, széles olvasóközönség hiányában megszűnt.
12289.

1882-1883 Vegyes felvidéki lapok, 4 db: 1882 Eperjesi Lapok. Sárosmegye s városainak társadalmi s gazdasági érdekeit képviselő hetilap. Az eperjesi "Széchényi-kör" és a "sárosmegyei gazdasági egyesület" közlönye. VII. évf. 1. sz., 1882. január 7. (Szerk.: Kiss Géza.) Kassa, Scharf F. János-ny., korabeli reklámokkal, kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban, 6 sztl. lev. Eperjesi Lapok 1876-1919 között jelent meg Eperjesen, később a csehszlovák hatóságok betiltották. 1882 Bars. Közművelődési, társadalmi, gazdászati, ipari, kereskedelmi és nevelésügyi hetilap. Egyszersmind Barsmegye és a Megyei Tanfelügyelőség Hivatalos Közlönye. Léva. II. évf. 53. sz., 1882. december 31. Szerk.: Holló Sándor. Léva, Dukesz Lipót, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4. sztl. lev. Léván, 1881-1919 között megjelenő hetilap. 1883 Losoncz és vidéke. Társadalmi hetilap. IV. évf., 1. sz., 1883. január 7., Szerk.: Laszly István. Bp., Neuer Márk, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev. Losoncon, 1879-1919 között megjelenő hetilap. 1883 Pozsonyvidéki Lapok. Felsőmagyarországi Közlöny. Politikai, nemzetgazdasági és társadalmi lap. XI. évf. 4. sz., 1883. január 10. Szerk: Dr. Deutsch. Pozsony, Löwy és Alkalay-ny., korabeli reklámokkal, a széleken kis szakadásokkal, 2 sztl. lev. Pozsonyban, 1881-1890 között megjelenő hetilap, széles olvasóközönség hiányában megszűnt.

5 000 HUF
1882 Kunfélegyházai Híradó. Gazdászati, ipar, kereskedelmi, tanügyi és szépirodalmi hetilap. I. évf. 1. sz. 1882. április 23. Szerk.: Honthy László. Szolnok, Bakos István-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev.
12290.

3 000 HUF
14
1882 Körmendi Híradó. Ismeretterjesztő, társadalmi és szépirodalmi hetilap. II. évf. 14. sz., 1882. április 2. Szerk: Diskay Kálmán. Körmend, Kopper M.-ny., korabeli reklámokkal, az egyik lap széle szakadozott, 5 sztl. lev. 1881-1882 között, Körmenden megjelent hetilap.
12291.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF