Graphical art booklets, magazines and brochures

Number of items: 6

Rippl-Rónai József (1861-1927): Fünfzig Handzeichnungen. Eredeti félpergamen mappájában. Cinkográfia (45 db) és ofszet (5 db), merített papír (japán papír), jelzett a cinkográfián és az ofszeten, 28×35 cm (45×) és 22,5×14 (5×) cm. Bp., (1913.) Könyves Kálmán A. G. [Műkiadó Rt.]. Jó állapotban. A japán papíros levonatból csak 25 példány készült.
10300.

340 000 HUF
1 096,77
1 250,00
Victor Vasarely (1908-1997): Vega sorozat 1-8. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (FV 30/29), 35×35 (8×) cm
10301.

500 000 HUF
1 612,90
1 838,24
cca 1969 Zilzer Gyula (1898-1969) 14 litográfiáját tartalmazó amerikai kiadású mappa kísérő szöveggel. Borító szélén gyűrődés. / 14 Lithographs made by Gyula Zilzer. With crease on the cover. 39x31 cm
10302.

40 000 HUF
129,03
147,06
Ain lobspruch der haubtstat Wien in Oesterreich / von Hans Sachs aus Nürnberg. Wien, 1922, Verlag Neuer Graphik. Julius Zimpel (1896-1925) Gustav Klimt unokaöccsének, a Wiener Werkstätte művészeti vezetőjének rajzaival. A mű 125 számozott példányban készült, ez a 31. számú és a művész által aláírt példány. 2 színezett látképpel. 34x45 cm / Drawn by Julius Zimpel (1896-1925), nephew of Gustav Klimt, art leader of the Wiener Werkstätte. It is the 31st copy, hand numbered and signed by the artist. 34x45 cm
10303.

28 000 HUF
90,32
102,94
18 művész 48 rajz. Budapest, 1942, Unitas. Kiadói papírmappa. A fedelet Sugár István tervezte. Dedikált! Bán Béla, Berda Ernő, B. Juhász Pál, Buti István, Farkas Aladár, Fehér György, Háy Károly László, Kasitzky Ilona, Kondor György, Nagy Béla, Nolipa István Pál, Oelmacher Anna, Roxi József, Schnitzler János, Sugár Andor, Szabó István, Szántó Piroska, Tauber Blanka rajzai. A belső borítón a művészek nagy részének saját kezű aláírásával.
10304.

5 000 HUF
16,13
18,38
20
Medgyes László (1892-?): Figurák mappa. Színes litográfia, papír, jelzett, 21×15 cm (10×), összesen: 10 db. Bp., 1917. Dick Manó. Összesen 120 számozott példány készült. Ez a példány a 97 számú.
10305.

40 000 HUF
129,03
147,06
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

335. Auction:
Payment deadline is 21 December

336. Auction:
From 17 to 20 December
Payment deadline is 4 Januar
Seeing: From 17 to 20 December

30. Major Auction
Payment deadline is 7 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.