Books: Travelling, Local History

Number of items: 49

Stein Aurél / Stein, Marc Aurel: On ancient Central-Asian tracks. Brief narrative of three expeditions in innermost Asia and North-western China. London, 1933. Macmillan. Kiadói egészvészon kötésben / In full linen binding.
15000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
120 000 HUF
401,34
468,75
Minimum bid:
130 000 HUF
Refresh
Emlékirat a Selmecz-Bélabánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. április hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. özvegye és fia. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Félvászon kötésben, zsírpapír védőborítóval, jó állapotban.
15001.

Available for bidding
40 000 HUF
133,78
156,25
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
15002.

Available for bidding
18 000 HUF
60,20
70,31
Minimum bid:
18 000 HUF
Refresh
Budapest székesfőváros ház és telektulajdonosainak címtára. Szerk.: Holub Jenő, és Holub József. Bp.,(cca 1926), Szekulesz Imre és Tsa, (Hauptmann Béla kő- és könyvnyomdai műintézet), 417+3 p.+ 10 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy-két ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
15004.

Available for bidding
10 000 HUF
33,44
39,06
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
15005.

Available for bidding
12 000 HUF
40,13
46,88
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Nógrád és Hont Vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Budapest, 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
15006.

Available for bidding
8 000 HUF
26,76
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh

News

Auction buyer's provision: 22%

310. Auction:
Payment deadline is December 1.

311. Auction:
From  28 November to 7 December
Payment deadline is December 22.

Viewing: from 4 to 7 December

28th Major auction
viewing 13-25 november
Hungarian philately: live auction
All the other parts: Online auction til 18:00

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2017 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.