Books: Travelling, Local History

Number of items: 48

Stein Aurél / Stein, Marc Aurel: On ancient Central-Asian tracks. Brief narrative of three expeditions in innermost Asia and North-western China. London, 1933. Macmillan. Kiadói egészvészon kötésben / In full linen binding.
15000.

120 000 HUF
384,62
439,56
Emlékirat a Selmecz-Bélabánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. április hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. özvegye és fia. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Félvászon kötésben, zsírpapír védőborítóval, jó állapotban.
15001.

40 000 HUF
128,21
146,52
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
15002.

18 000 HUF
57,69
65,93
Budapest székesfőváros ház és telektulajdonosainak címtára. Szerk.: Holub Jenő, és Holub József. Bp.,(cca 1926), Szekulesz Imre és Tsa, (Hauptmann Béla kő- és könyvnyomdai műintézet), 417+3 p.+ 10 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy-két ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
15004.

10 000 HUF
32,05
36,63
30
Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
15005.

10 000 HUF
32,05
36,63
Nógrád és Hont Vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Budapest, 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
15006.

8 000 HUF
25,64
29,30

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

329. Auction:
Payment deadline is September 21.

330. Auction:
From 11 September to 21 Septermber
Payment deadline is 5 October

Seeing: From 17 to 20 September

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.