Books: Travelling, Local History

Number of items: 48

Stein Aurél / Stein, Marc Aurel: On ancient Central-Asian tracks. Brief narrative of three expeditions in innermost Asia and North-western China. London, 1933. Macmillan. Kiadói egészvészon kötésben / In full linen binding.
15000.

120 000 HUF
324,32
352,94
Emlékirat a Selmecz-Bélabánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. április hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. özvegye és fia. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Félvászon kötésben, zsírpapír védőborítóval, jó állapotban.
15001.

40 000 HUF
108,11
117,65
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
15002.

18 000 HUF
48,65
52,94
Budapest székesfőváros ház és telektulajdonosainak címtára. Szerk.: Holub Jenő, és Holub József. Bp.,(cca 1926), Szekulesz Imre és Tsa, (Hauptmann Béla kő- és könyvnyomdai műintézet), 417+3 p.+ 10 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy-két ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
15004.

10 000 HUF
27,03
29,41
30
Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp.,[1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb(háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye dombornyomásos címerével, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
15005.

10 000 HUF
27,03
29,41
Nógrád és Hont Vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Budapest, 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
15006.

8 000 HUF
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, de egyébként szép állapotban.
15007.

8 000 HUF
1873 A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1873. Szerk.: Az Országos Magyar Királyi Statistikai Hivatal. Bp., 1873, Athenaeum, XII+2 p.+ 1524 sz. hasáb + 1525-1538+1 p. Későbbi félvászon-kötésben, javított gerinccel, márványozott lapélekkel.  Az első országos hivatalos helységnévtár.
15008.

8 000 HUF
15009.

8 000 HUF
15010.

8 000 HUF
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé foltos lapéllel, kissé szakadt borítóval. A szerző által dedikált.
15011.

12 000 HUF
32,43
35,29
gróf Forgách Sándor: Kirándulás Afrikába. Sebastiani Pálnak dedikálva. Pest, 1871. Sártori Károly. Fűzve, kiadói papírborítékban, korabeli aranyozott gerincű egészvászon védőborítóban, Jó állapotban. 85p.  Árverésen még nem szerepelt!
15012.

15 000 HUF
40,54
44,12
13

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF