Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 13

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált!  Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének... Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.
15058.

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált! " Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének..." Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.

30 000 HUF
96,77
110,29
Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, Molnárok Lapja Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)
15059.

Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, "Molnárok Lapja" Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)

12 000 HUF
38,71
44,12
Berti László-Gellér Alfréd: Vezérfonal az epéevívás elméleti és gyakorlati oktatásához. Bp.,1930, Csuvara L. Nyomdaüzem, 27 p Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, összeállító, Berty László (1875-1952) olimpiai bajnok szerző, edző által aláírt.
15060.

1 000 HUF
3,23
3,68
14
Zsingor Mihály: Torna-lexikon. Kiadja a Magyarországi Tornaegyletek Szövetsége. Bp., 1896, Weissenberg Ármin Könyvnyomdájából, 133+3 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Makó, 1897. január. 24.)
15061.

10 000 HUF
32,26
36,76
Soós István: A szegedi evezés története. Szeged, 1979, Alsótiszavidéki Vízügyi Igazgatóság sokszorosító üzemében, 48 p.+12 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző dedikációjával, dátumozva. Soós István (1910-1987), a szegedi evezés feltámasztója. Szegeden, Gróf Széchenyi István Evezőspályánál emléktábla őrzi emlékét.
15062.

6 000 HUF
19,35
22,06
Kertész Árpád: A Nemzeti Hajós Egylet 75 éves története 1862-1936. Bp.,1937, Ifj. Kellner Ernő. Kiadói félvászon-kötés, 152-153. oldal között a kihajtható rész szakadt, ragasztott, a ragasztást leszámítva jó állapotban, fekete-fehér fotókkal, 17 melléklettel, és függelékkel, többek között a Nemzeti Hajós Egylet tisztikarának és választmányának, tagjainak névsorával, a győztes tagok, és versenydíjak jegyzékével, valamint jelentéssel, a tagok szerepléséről az I. világháborúban.
15063.

6 000 HUF
19,35
22,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

335. Auction:
Payment deadline is 21 December

336. Auction:
From 17 to 20 December
Payment deadline is 4 Januar
Seeing: From 17 to 20 December

30. Major Auction
Payment deadline is 7 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.