Books: Sports, Chess, Alpinism

Number of items: 13

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált!  Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének... Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.
15058.

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált! " Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének..." Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
100,33
117,19
Minimum bid:
32 000 HUF
Refresh
Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, Molnárok Lapja Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)
15059.

Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, "Molnárok Lapja" Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)

Available for bidding
12 000 HUF
40,13
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
Berti László-Gellér Alfréd: Vezérfonal az epéevívás elméleti és gyakorlati oktatásához. Bp.,1930, Csuvara L. Nyomdaüzem, 27 p Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, összeállító, Berty László (1875-1952) olimpiai bajnok szerző, edző által aláírt.
15060.

Available for bidding
1 000 HUF
3,34
3,91
Minimum bid:
2 800 HUF
Refresh
Zsingor Mihály: Torna-lexikon. Kiadja a Magyarországi Tornaegyletek Szövetsége. Bp., 1896, Weissenberg Ármin Könyvnyomdájából, 133+3 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Makó, 1897. január. 24.)
15061.

Available for bidding
10 000 HUF
33,44
39,06
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Soós István: A szegedi evezés története. Szeged, 1979, Alsótiszavidéki Vízügyi Igazgatóság sokszorosító üzemében, 48 p.+12 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző dedikációjával, dátumozva. Soós István (1910-1987), a szegedi evezés feltámasztója. Szegeden, Gróf Széchenyi István Evezőspályánál emléktábla őrzi emlékét.
15062.

Available for bidding
6 000 HUF
20,07
23,44
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh
Kertész Árpád: A Nemzeti Hajós Egylet 75 éves története 1862-1936. Bp.,1937, Ifj. Kellner Ernő. Kiadói félvászon-kötés, 152-153. oldal között a kihajtható rész szakadt, ragasztott, a ragasztást leszámítva jó állapotban, fekete-fehér fotókkal, 17 melléklettel, és függelékkel, többek között a Nemzeti Hajós Egylet tisztikarának és választmányának, tagjainak névsorával, a győztes tagok, és versenydíjak jegyzékével, valamint jelentéssel, a tagok szerepléséről az I. világháborúban.
15063.

Available for bidding
6 000 HUF
20,07
23,44
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh

News

Auction buyer's provision: 22%

310. Auction:
Payment deadline is December 1.

311. Auction:
From  28 November to 7 December
Payment deadline is December 22.

Viewing: from 4 to 7 December

28th Major auction
viewing 13-25 november
Hungarian philately: live auction
All the other parts: Online auction til 18:00

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2017 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.