Books: Religion

Number of items: 15

[Comaromi C. György (Komáromi Csipkés György) (1628-1678)]: [Papistaság Ujsaga, az az, Olly munka, mellyben a Pápistaságnak, mind tudományának mellyet vall; mind egyházi rendeinek mellyekhez halgat; mind ceremoniainak, szokásinak, s rend tartásinak, mellyeket gyakorol, igaz régiségtül üres, minapi ujsága, az magok irásibol, tanubizonságibol és Authoribol meg mutogattatik világossan.] [Colosvarat, (1671.) Veres-Egyhazi Szentyel Mihaly.] 20 sztl. lev.+508 lev. Első kiadás. Korabeli pergamen-kötésben, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, a címlapja hiányzik, egy lap kijár, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel. Ritka!
15346.

[Comaromi C. György (Komáromi Csipkés György) (1628-1678)]: [Papistaság Ujsaga, az az, Olly munka, mellyben a Pápistaságnak, mind tudományának mellyet vall; mind egyházi rendeinek mellyekhez halgat; mind ceremoniainak, szokásinak, s' rend tartásinak, mellyeket gyakorol, igaz régiségtül üres, minapi ujsága, az magok irásibol, tanubizonságibol és Authoribol meg mutogattatik világossan.] [Colosvarat, (1671.) Veres-Egyhazi Szentyel Mihaly.] 20 sztl. lev.+508 lev. Első kiadás. Korabeli pergamen-kötésben, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van, a címlapja hiányzik, egy lap kijár, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel. Ritka!

80 000 HUF
216,22
235,29
Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott.+A Mi Urunk Jésus Kristusnak Új Testamentoma, mellyben befoglaltatnak az évangyélisták könyveik, az apostolok tselekedeteik és leveleik, a Szent János látásával egyben. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás, 1 t. (Karacs Ferenc metszette rézmetszetű díszcímlap) + 783 [helyesen 733]+[1]+[2]+243 [1] p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi név bélyegzővel, de belül jó állapotban.  A mű az 1660-ban megjelent, ,,Váradi Biblia néven közismert bibliakiadás második kiadása.
15347.

Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott.+A' Mi Urunk Jésus Kristusnak Új Testamentoma, mellyben befoglaltatnak az évangyélisták' könyveik, az apostolok' tselekedeteik és leveleik, a' Szent János' látásával egyben. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás, 1 t. (Karacs Ferenc metszette rézmetszetű díszcímlap) + 783 [helyesen 733]+[1]+[2]+243 [1] p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi név bélyegzővel, de belül jó állapotban. A mű az 1660-ban megjelent, ,,Váradi Biblia" néven közismert bibliakiadás második kiadása.

50 000 HUF
135,14
147,06
15348.

46 000 HUF
124,32
135,29
Schmitt, Nicolaus: Institutiones theologicae dogmatico-scholastico-morales... Editio altera.  Tyrnaviae, (Nagyszombat,) 1759. Typ. Acad. Soc. Jesu. 513 p. 8 sztl. lev. (Index.) Latin nyelven. Korabeli hátoldalán sérült egészbőr kötésben. / In Latin, in damaged leather binding.
15349.

20 000 HUF
54,05
58,82
15350.

8 000 HUF
15351.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hübner János: Száz és négy válogatott Biblia-béli históriák. Debrecen, 1792. Restaurált címlappal, kissé megviselt bőrkötésben.
15352.

8 000 HUF
15353.

5 000 HUF
Dr. Révész Imre: Magyar református egyháztörténet I. kötet. 1520 tájától 1608-ig. Református egyházi könyvtár XX. kötet. Debrecen, 1938, Magyar Református Egyház, Debrecen Sz. Kir. Város és Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata, XV+408+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel. A nagygéci ref. egyház bejegyzésével, és pecsétjével.
15354.

6 000 HUF
15355.

5 000 HUF
Szemnecz Emil: Katholikus autonómia. A katholikus autonómia multja, jelene s jövendője és a felekezetek autonóm szabályai. Bp., 1897, Hunyadi Mátyás-ny. Kiadói festett egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, kissé kopottas borítóval. Az előzéklapon Serédi Jusztinián (1884-1945) bencés szerzetes, későbbi hercegprímás (1927-1945) névbejegyezésével.
15356.

5 000 HUF
15357.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF