Number of items: 55

Jókai Mór: Forradalom alatt ír művei 1848-1849. Szerző tulajdona. Bp., 1875, Athenaeum, 1 t.+205 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé viseltes borítóval, javított gerinccel, 3-14. oldal között a lapok kijárnak, aranyozott lapélekkel. Első gyűjteményes kiadás. A szerző, Jókai Mór által (1825-1904) Mudrony Pálnak (1843-1891) közgazdasági író, újságírónak, és így munkatársának dedikált példány. Mudrony Pál apja, Mudrony Sándor 1848-ban a honvédő harcokban esett el. Mudrony Pál újságíróként A Hon folyóirat munkatársa volt 1870-től annak 1882-es megszűnéséig. A lap alapítója és főszerkesztője Jókai Mór volt. A Hon folyóirat megszűnése után Mudrony Pál a miniszterelnöki sajtóosztály hivatalnoka lett.
15390.

50 000 HUF
135,14
147,06
17
Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1966, Móra. Első kiadás. Kiadói keménykötés, kiadói viseltes papír védőborítóban. A szerző, Fekete István (1910-1970) által dedikált Rácz Ferencnek, göllei kántor tanítónak, Rácz Vali (1911-1997) színész- és énekesnő apjának, aki Fekete István apja után lett a község tanítója és ott tanított 1910-től 1948-ig, dátumozással. Rácz Feri bátyámnak régi-régi göllei szeretettel: Fekete István. 1966
15391.

Fekete István: Hu. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1966, Móra. Első kiadás. Kiadói keménykötés, kiadói viseltes papír védőborítóban. A szerző, Fekete István (1910-1970) által dedikált Rácz Ferencnek, göllei kántor tanítónak, Rácz Vali (1911-1997) színész- és énekesnő apjának, aki Fekete István apja után lett a község tanítója és ott tanított 1910-től 1948-ig, dátumozással. "Rácz Feri bátyámnak régi-régi göllei szeretettel: Fekete István. 1966"

8 000 HUF
52
15392.

26 000 HUF
70,27
76,47
15393.

24 000 HUF
64,86
70,59
Bánffy Miklós: Emlékeimből. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, az elülső szennylap és előzéklap kijár, M. kir. honvéd központi könyvtár bélyegzőjével, címkéjével, címlapon bejegyzés,  Első kiadás. Számozott 352. számú példány.
15394.

16 000 HUF
43,24
47,06
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Bp., 1895, Athenaeum. Zichy Mihály illusztrációival. Gazdagon díszített, aranyozott, vászonkötésben, kicsit kopott gerinccel, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban.
15395.

26 000 HUF
70,27
76,47
Puskin Sándor: Anyegin Eugén. Oroszból fordította Bérczy Károly. Krúdy Gyula előszavával. Gara Arnold festőmész 8 egészoldalas rézkarcával illusztrálva. A könyvdíszek és kötésterv Végh Gusztáv munkái. Bp., 1920, Genius. 238+1 p.+8 t. (a rézkarcok előtt hártyapapírral.) Kiadói aranyozott antilop-utánzatú vászon-kötés, C kötésben, Gottermayer-kötés, szakadozott karton-tokban, kissé kopottas borítóval, két kijáró hártyapapírral. Számozott (500/111.) példány.
15396.

22 000 HUF
59,46
64,71
15397.

30 000 HUF
81,08
88,24
15398.

20 000 HUF
54,05
58,82
15399.

12 000 HUF
32,43
35,29
15400.

6 000 HUF
Fenelon, François de Salignac de la Mothe] Fenelóni Saligniák Ferencz: Telemakus bujdosásának történetei, mellyeket franczia nyelven irtt Fenelóni Saligniák Ferencz kameráki érsek. Magyarra forditott Haller-kői Haller László gróff úr, hajdan tekéntetes nemes Máramaros vár-megyének fő-ispánnya. Második nyomtatás. Kassa, 1758. Nyomtattatott a Jesus Tarsasaga Academiai betőivel. [6] + 343 p. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben.
15401.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF