Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 14

Prütz, Gustav; Illustrirtes Mustertauben-Buch Enthaltend das Gesammte der Taubenzucht. Hamburg, 1887. Verlag von H F Richter 438 p- 81 t. Litográfiák. Címlap hiány. Jó állapotú aranyozott egészvászon kötésben / With 81 lithographic tables. In full linen binding. Inner cover missing. In good condition.
15266.

80 000 HUF
216,22
235,29
Richter, Th.: Pfennig Encyklopädie der Anatomie oder bildliche Darstellung der gesammten menschlichen Anatomie ... gestochen von J.F. Schröter. Leipzig, 1834. Baumgärtner, 380 p + 195 t. (egészoldalas és kihajtható rézmetszetek külön kötetben. A 145-ből egy hiányzik. 54 db kézzel színezett). Korabeli, kissé kopott félbőr kötésben.  / 144 of the 145 pieces of full page and fold out etchings. 54 hand colored. In half leather binding.
15267.

40 000 HUF
108,11
117,65
Pápai Páriz Ferenc: Pax Corporis. Az az: Az emberi testnek belsö nyavalyáinak okairól, fészkeiröl s-azoknak orvoslásának módgyáról való tracta. Lőcse, 1692, Brewer Samuel. 2. kiadás, 8 sztl. lev.+339 p.+3 sztl. lev. Fűzött kötésben, a borítója hiányzik, a címlapja javított, a gerince és a fűzése megerősített. Hiányos, a végéről 24 sztl. lev. hiányzik. A beleegyezése nélkül adták ki. Ritka!
15268.

120 000 HUF
324,32
352,94
15269.

24 000 HUF
64,86
70,59
Salamon Henrik: A magyar stomatologia (fogászat) története a legrégibb időktől napjainkig. Bp., 1942, A Magyar Stomatologia Története Kiadóhivatala. A szerző névjegybélyegzőjével. Kicsit kopott félvászon kötésben, jó állapotban.
15270.

8 000 HUF
15271.

10 000 HUF
27,03
29,41
Pechány Adolf: Emléklapok, a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók 1897. évi augusztus hó 22-25. napján Trencsénben tartott XXIX. vándorgyűlése alkalmából. [Trencsén], 1897, Trencsénvármegyei Természettudományi Egyesület. Papírkötésben, számos fekete-fehér illusztrációval, felvétellel, jó állapotban.
15272.

24 000 HUF
64,86
70,59
A magyar orvosok és természetvizsgálók 1865. augusztus 28.-tól september 28-ig Pozsonyban tartott XI. nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Rózsay Ferenc közreműködésével szerkesztette Kanka Károly - Rómer Flóris. (Bugát Pál és Endlicher István arczképeivel, számos fa-, kő- és rézmetszettel.) Pozsony, 1866, Wigand Károly Frigyes, 2 t. (Bugát Pál és Endlicher István litografált arcképe)+XIII+2+453+3p.+3 t.+1 kihajtható térképpel.+XV számozott egészoldalas litografált illusztrációval Vajdahunyad váráról. Későbbi félműbőr kötésben, néhol kissé foltos lapokkal, jó állapotban.  Benne a résztvevő orvosok és természetvizsgálók listájával, számos nagynevű tudós írásával. Közte: Zichy Károly elnök megnyitó beszédével, Korányi Frigyes, Kubinyi Ferenc, Hunfalvy János, Navratil Imre, Lenhossék József, Csengery József, Hermann Ottó, Szontágh Miklós, Jedlik Ányos és mások írásaival.   Valamint Arányi Lajos: Vajda-Hunyad várának hajdani és jelen állapota. A végén a 15 számozott litográfia e munkának az illusztrációs anyaga.
15273.

12 000 HUF
32,43
35,29
Christian L. B. de Wolf: Tabulae sinuum atque tangentium tam naturalium, quam artificalium una cum logarithmis numerorum vulgarium ab 1. usque ad 10000. ... Francofurti et Lipsiae, 1755, Officina Rengerian, 324 p.+1 t. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, hiányzó címképpel, latin nyelven.   Christian Wolff (1679-1754) sziléziai születésű német filozófus, jogász, matematikus matematika könyve.  Az elülső kötéstáblán bejegyzéssel: Professor Brassai Sámuel ajándékábol bírja Berde Áron. Brassai Sámuel (1797-1897) nyelvész, filozófus, természettudós, MTA tag, a Kolozsvári Tudományegyetem professzora, az utolsó erdélyi polihisztor ajándékozta Laborfalvi Berde Áronnak (1819-1892) jogász, közgazdász, egyetemi Tanár, MTA tag, a Kolozsvári Tudományegyetem első rektora. / In Latin, slightly worn half-leather binding.
15274.

Christian L. B. de Wolf: Tabulae sinuum atque tangentium tam naturalium, quam artificalium una cum logarithmis numerorum vulgarium ab 1. usque ad 10000. ... Francofurti et Lipsiae, 1755, Officina Rengerian, 324 p.+1 t. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, hiányzó címképpel, latin nyelven. Christian Wolff (1679-1754) sziléziai születésű német filozófus, jogász, matematikus matematika könyve. Az elülső kötéstáblán bejegyzéssel: "Professor Brassai Sámuel ajándékábol bírja Berde Áron." Brassai Sámuel (1797-1897) nyelvész, filozófus, természettudós, MTA tag, a Kolozsvári Tudományegyetem professzora, az utolsó erdélyi polihisztor ajándékozta Laborfalvi Berde Áronnak (1819-1892) jogász, közgazdász, egyetemi Tanár, MTA tag, a Kolozsvári Tudományegyetem első rektora. / In Latin, slightly worn half-leather binding.

10 000 HUF
27,03
29,41
Semmelweis Ignác(1818-1865): Semmelweis összegyűjtött munkái. Összegyűjtötte s egy részét németből fordította: Dr. Győry Tibor. Bp., 1906, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 2+VI+2+727 p.+ 4 t.+1 kihajtható hasonmás. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, sérült kötéssel, de egyébként belül jó állapotban.
15275.

8 000 HUF
15276.

6 000 HUF
15277.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF