Books: Military

Number of items: 18

Vitézek évkönyve. 1929. III. évfolyam. József királyi herceg altábornagy fővédősége alatt szerkeszti: Dr. Sényi Pál. Bp.,1929, Vitézek évkönyve, Apostol-nyomda, 252+1 p.+30 t.(3 kihajtható, ebből 2 csatavázlat, 1 kihajtató panoráma térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó kötéstáblán, és a gerincen kis foltok, de egyébként jó állapotban. A könyv szerepel az 1945-ben betiltott könyvek listáján.
15150.

12 000 HUF
32,43
35,29
11
Machalek Pál: A 101. Cs. és Kir. Gy(alog) Ezred története. 1883-1918. (Békéscsaba, 1928. Körösvidék Ny.) 1 t. (József főherceg portréja) VIII, 266 p. Korabeli, kopott aranyozású félvászon kötésben.
15151.

11 000 HUF
29,73
32,35
16
Veltzé Alajos.(szerk.) A mi hőseink: Katonák. Woinovich Emil vezetése alatt Bp., 1916, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, fotókkal illusztrálva, nagyon szép állapotban
15152.

9 000 HUF
24,32
26,47
17
15153.

9 000 HUF
24,32
26,47
19
15154.

6 000 HUF
Szabadon álló hadiemlékek, katonasírok, emléktáblák és emléklapok. I. sorozat [unicus]. Bp., 1916. Hornyánszky Viktor. (18)+52+(2)p. Képekkel. A Hősök Emlékét Megörökítő Országos Bizottság által kiadott, Györgyi Kálmán által szerkesztett kötet tulajdonképpen árjegyzék.A műalkotások rajzai vagy fényképei előtt egy lista áll a tervező nevével, a műtárgy leírásával, és az ár megjelölésével. Kiadói papírborítóban. Gerincén szakadással
15155.

5 000 HUF
18
Deményi Antal: Az önképző altiszt iránytűje a magánéletben. I-II. rész. Magasabb rendfokozatra és kiváló minősítésre törekvő altisztek kézikönyve. I. rész: Az önnevelés útja, eszközei és célja. II. rész: Illem, modor, udvariasság az otthon és az élettársak lelki összhangja. Bp.,(1934), Szerzői kiadás,(Stádium-ny.),340 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított kötéssel, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták.
15156.

5 000 HUF
17
Dr. Bán Mihály-Dr. Rakolcai László: Korszerű honvédelem. Bp. 1941, Attila-Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. Werth Henrik vezérezredes előszavával.
15157.

4 000 HUF
10
Boksay Antal, Vitéz: A felhők katonái A magyar hadirepülők története. Budapest, [1938], A szerző saját kiadása. 561. számozott példány! (Cserépfalvi), 255 p. + 23 t.. Aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
15158.

2 400 HUF
36
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin, 418 p.+55 t.+5 mell. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel, kissé pöttyös lapélekkel. Szép állapotban.
15159.

4 600 HUF
12,43
13,53
10
A negyvenhatosok fegyverben 1914-1918. Összeáll. Hirn László. Szeged, 1933, Délmagyarország Hirlap- és Nyomdavállalat Rt. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
15160.

4 000 HUF
22
Rácz Vilmos: Párbaj-kodex és lovagias eljárás. Bp., [1923], Hornyánszky. Kissé elváló, kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15161.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF