Books: Judaica

Number of items: 6

Huber Lipót: Újkori és modern zsidók Jézus Krisztusról és a kereszténységről Kalocsa, 1933, Nyomatott Árpád R.-T. Könyvnyomdájában, 683 + [2] p.; 443 + [2] p. I. kötet: Zsidóság és kereszténység Krisztustól a középkor végéig. II. kötet. Újkori és modern zsidók Jézus Krisztusról és a kereszténységről. A kötet témájában magyar nyelven egyedülálló és keresett forrásirodalom. Későbbi egészvászon kötésben az eredeti címlap felhasználásával
15330.

16 000 HUF
43,24
47,06
Emlékkönyv. Margitta és vidéke zsidóságának sorsa. Összeáll.: Kleinmann Áháron. Jeruzsálem, 1979, Weiss Nyomda. Kissé kopott kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15331.

15 000 HUF
40,54
44,12
Dr. Hevesi Simon-Dr. Blau Lajos-Dr. Weisz Miksa: Etika a talmudban. I-II. Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XLIV. kötet. Bp., 1920, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, szakadozott, borítóval, foltos lapokkal. Szerzői, Dr. Weisz Miksa, dedikációval a borítón.
15332.

8 000 HUF
Várossy Gyula: Hazaáruló vagyok-e, mert a hazafias zsidókat védtem? Korrajz és önigazolásom a kommunista és uj kurzus világából, s a zsidók miatti sajtóperem titkaiból. Szeged, (1921. Kőnig Salamon könyvnyomdája). 191 p. Kiadói papírborítóban hiányos gerinccel
15333.

5 000 HUF
Marx, (Karl): A zsidókérdésről. Bevezetéssel Franz Mehring-től. Forditotta Csizmadia Sándor. Bp., 1903. Politzer Zsigmond és Fia. 44p. Félvászon védőborítóban, volt könyvtári példány
15334.

6 000 HUF
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939, n. n. Papírkötésben, jó állapotban.
15335.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF