Books: Architecture, Art

Number of items: 18

Zichy Mihály (1827-1906) - Liebe (LAmour) c. mappája 33 heliogravürrel (a 40. ből). Leipzig, 1911. Privatdruck  A metszetek mérete 9x12 cm 25x23 cm-es kartonlapokon. Félvászon és bordázott félbőr tékákban. Szép állapotban (egy metszeten folt) /  Mikhal Zichy: Love. 33 heliogravures (out of 40) 9x12 cm in file. Private issue. In half linen case. 29x33 cm
15180.

Zichy Mihály (1827-1906) - Liebe (L'Amour) c. mappája 33 heliogravürrel (a 40. ből). Leipzig, 1911. Privatdruck A metszetek mérete 9x12 cm 25x23 cm-es kartonlapokon. Félvászon és bordázott félbőr tékákban. Szép állapotban (egy metszeten folt) / Mikhal Zichy: Love. 33 heliogravures (out of 40) 9x12 cm in file. Private issue. In half linen case. 29x33 cm

40 000 HUF
129,03
147,06
Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású mestere. Készített illusztrációkat Oscar Wilde Salome, vagy Thomas Malory: Le Morte dArthur c. munkákhoz. Számos munkája jelenet meg az angol The Studio c. művészeti magazinban. / Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. With three photo about the artist, and with six illustrations (one colourful, and five black-and-white illustrations.) First edition. Half-linen-binding, with repaired binding, with slightly worn cover, in English language. Aubrey Beardsley (1872-1898) english graphic, illustrator, the master of the art nouveau illustration. He made illustrations to Oscar Wildes Salome, and Thomas Malorys Le Morte dArthur. He made illustations to The Studio, an English art magazine.
15181.

Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású mestere. Készített illusztrációkat Oscar Wilde Salome, vagy Thomas Malory: Le Morte d'Arthur c. munkákhoz. Számos munkája jelenet meg az angol The Studio c. művészeti magazinban. / Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. With three photo about the artist, and with six illustrations (one colourful, and five black-and-white illustrations.) First edition. Half-linen-binding, with repaired binding, with slightly worn cover, in English language. Aubrey Beardsley (1872-1898) english graphic, illustrator, the master of the art nouveau illustration. He made illustrations to Oscar Wilde's Salome, and Thomas Malory's Le Morte d'Arthur. He made illustations to The Studio, an English art magazine.

16 000 HUF
51,61
58,82
15182.

12 000 HUF
38,71
44,12
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete I-IV. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XVIII., XXXI-XXXII., XXXVI. kötet. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1909-1913, Ifj. Nágel Ottó,(Stephaneum-ny.), 96+103+104+104 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, az I. és a IV. kötet hátsó borítója foltos, a II. kötet elülső szennylapja kijár. Teljes. Stephányi György (1928-1960) rendező névbélyegzőjével, és névbejegyzésével.
15183.

8 000 HUF
25,81
29,41
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. Jó állapotban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) által dedikálva, kis rajzzal.
15184.

10 000 HUF
32,26
36,76
Schoen Arnold: A budapesti központi városháza. (Volt Invalidus-ház, majd Károly-kaszárnya.) Előszót írta Dr. Sipőcz Jenő. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monografiái. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 176 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, a mesterek adattárával, névjegyzékévek, és vonatkozó levéltári adatokkal, magyar és német nyelven. Szép állapotban.
15185.

6 000 HUF
19,35
22,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

335. Auction:
Payment deadline is 21 December

336. Auction:
From 17 to 20 December
Payment deadline is 4 Januar
Seeing: From 17 to 20 December

30. Major Auction
Payment deadline is 7 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.