Books: Architecture, Art

Number of items: 18

Zichy Mihály (1827-1906) - Liebe (LAmour) c. mappája 33 heliogravürrel (a 40. ből). Leipzig, 1911. Privatdruck  A metszetek mérete 9x12 cm 25x23 cm-es kartonlapokon. Félvászon és bordázott félbőr tékákban. Szép állapotban (egy metszeten folt) /  Mikhal Zichy: Love. 33 heliogravures (out of 40) 9x12 cm in file. Private issue. In half linen case. 29x33 cm
15180.

Zichy Mihály (1827-1906) - Liebe (L'Amour) c. mappája 33 heliogravürrel (a 40. ből). Leipzig, 1911. Privatdruck A metszetek mérete 9x12 cm 25x23 cm-es kartonlapokon. Félvászon és bordázott félbőr tékákban. Szép állapotban (egy metszeten folt) / Mikhal Zichy: Love. 33 heliogravures (out of 40) 9x12 cm in file. Private issue. In half linen case. 29x33 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
133,78
156,25
Minimum bid:
42 000 HUF
Refresh
Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású mestere. Készített illusztrációkat Oscar Wilde Salome, vagy Thomas Malory: Le Morte dArthur c. munkákhoz. Számos munkája jelenet meg az angol The Studio c. művészeti magazinban. / Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. With three photo about the artist, and with six illustrations (one colourful, and five black-and-white illustrations.) First edition. Half-linen-binding, with repaired binding, with slightly worn cover, in English language. Aubrey Beardsley (1872-1898) english graphic, illustrator, the master of the art nouveau illustration. He made illustrations to Oscar Wildes Salome, and Thomas Malorys Le Morte dArthur. He made illustations to The Studio, an English art magazine.
15181.

Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. Három egészoldalas fotóval a művészről, valamint hat egészoldalas illusztrációval,(közte egy színessel, és öt fekete-fehérrel.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, angol nyelven. Aubrey Beardsley (1872-1898): angol grafikus, illusztrátor, a szecessziós grafika legnagyobb hatású mestere. Készített illusztrációkat Oscar Wilde Salome, vagy Thomas Malory: Le Morte d'Arthur c. munkákhoz. Számos munkája jelenet meg az angol The Studio c. művészeti magazinban. / Symons, Arthur: Aubrey Beardsley. London, 1898, Unicorn Press, 33 p+ 3+6 t. With three photo about the artist, and with six illustrations (one colourful, and five black-and-white illustrations.) First edition. Half-linen-binding, with repaired binding, with slightly worn cover, in English language. Aubrey Beardsley (1872-1898) english graphic, illustrator, the master of the art nouveau illustration. He made illustrations to Oscar Wilde's Salome, and Thomas Malory's Le Morte d'Arthur. He made illustations to The Studio, an English art magazine.

Available for bidding
16 000 HUF
53,51
62,50
Minimum bid:
17 000 HUF
Refresh
15182.

Available for bidding
12 000 HUF
40,13
46,88
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete I-IV. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XVIII., XXXI-XXXII., XXXVI. kötet. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1909-1913, Ifj. Nágel Ottó,(Stephaneum-ny.), 96+103+104+104 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, az I. és a IV. kötet hátsó borítója foltos, a II. kötet elülső szennylapja kijár. Teljes. Stephányi György (1928-1960) rendező névbélyegzőjével, és névbejegyzésével.
15183.

Available for bidding
8 000 HUF
26,76
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. Jó állapotban. A művész, Gross Arnold (1929-2015) által dedikálva, kis rajzzal.
15184.

Available for bidding
10 000 HUF
33,44
39,06
Minimum bid:
14 000 HUF
Refresh
Schoen Arnold: A budapesti központi városháza. (Volt Invalidus-ház, majd Károly-kaszárnya.) Előszót írta Dr. Sipőcz Jenő. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monografiái. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 176 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, a mesterek adattárával, névjegyzékévek, és vonatkozó levéltári adatokkal, magyar és német nyelven. Szép állapotban.
15185.

Available for bidding
8 000 HUF
26,76
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

310. Auction:
Payment deadline is December 1.

311. Auction:
From  28 November to 7 December
Payment deadline is December 22.

Viewing: from 4 to 7 December

28th Major auction
viewing 13-25 november
Hungarian philately: live auction
All the other parts: Online auction til 18:00

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2017 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.