Art, antiquities

Number of items: 14

XX. sz. eleje: Szőlőgazdaság, pincészet régi bronz harangja. Szőlőfürt díszítéssel és feliratozva. Hogyha hívó hangod megcsendül, összesereglünk, csengenek a poharak és nagy bor özönbe úszunk. A haranghoz falra szerelhető kovácsoltvas harang-állvány. Tiszta, erős hangú. A harang mérete M:26 cm, d:21 cm / Vintage bell of a vinery. Bronze with bell stand for the vall.
11040.

XX. sz. eleje: Szőlőgazdaság, pincészet régi bronz harangja. Szőlőfürt díszítéssel és feliratozva. "Hogyha hívó hangod megcsendül, összesereglünk, csengenek a poharak és nagy bor özönbe úszunk". A haranghoz falra szerelhető kovácsoltvas harang-állvány. Tiszta, erős hangú. A harang mérete M:26 cm, d:21 cm / Vintage bell of a vinery. Bronze with bell stand for the vall.

100 000 HUF
270,27
294,12
cca 1929-1932 Ezüst (Ag.) névjegykártyatartó, fedelén a Társadalmi Egyesületek Szövetsége A Magyar Társadalom Legjobbjainak kitüntetésével, alján 1929 és 1932. évben a T. E. Sz. díját Tormay Cecile írónő nyerte, fedelének belső oldalán az írónő T. C. monogramos fényképével, jelzett, mesterjeggyel, 8,5×7×2 cm, bruttó 111,9 g
11041.

160 000 HUF
432,43
470,59
Muharos Lajos (1941- ): Ötágú gyertyatartó, bronz és zománc, jelzés nélkül, m:21 cm, d:19 cm
11042.

22 000 HUF
59,46
64,71
cca 1900 Wenzel Bachmann & Co alpakka aufsatz, jelzett, kézzel festett anyagában színezett üveg tállal, kopott aranyozással, m:22 cm, d:22 cm
11043.

30 000 HUF
81,08
88,24
Irredenta bronz asztali tintatartó, jelezett (Ficzek K. érc műöntöde Budapest), pótolt üveg betéttel, 25×15 cm, m:9 cm
11044.

20 000 HUF
54,05
58,82
11
XIX. sz. vége: Adler Fülöp jelzett tajtékpipa ezüst szerelékkel, címerrel, eredeti jelzett bőr tokban, szárral, szép állapotban / Vintage limestone pipe with silver parts. Signed both the pipe and the case.
11046.

10 000 HUF
27,03
29,41
23
XIX. sz. író és levelező mappa, iratrendező. Dombornyomott bőr, hímzett virág díszítéssel, selyem béléssel, zárható réz csattal, hozzávaló kulccsal. Nagyon szép, megkímélt állapotban / XIX. sz. vintage letter and paper mappe. Leather with embroided ornament, copper lock with key. In nice condition. 40x30 cm
11047.

15 000 HUF
40,54
44,12
9
cca 1870-1890 Budapest V. Haltér - felé feliratú zománcozott utcanévtábla. A régi Belvárosban található Hal tér az Erzsébet híd építésekor tűnt el a térképről. Bienenstock Lipót és Fia Budapest, V. Deák Ferenc utca 23. gyártói jelzéssel. Három helyen sérült zománccal Becses helytörténeti emlék! / Vintage enameled street sign from Budapest 30x11 cm
11048.

cca 1870-1890 Budapest V. "Haltér - felé" feliratú zománcozott utcanévtábla. A régi Belvárosban található Hal tér az Erzsébet híd építésekor tűnt el a térképről. "Bienenstock Lipót és Fia Budapest, V. Deák Ferenc utca 23. " gyártói jelzéssel. Három helyen sérült zománccal Becses helytörténeti emlék! / Vintage enameled street sign from Budapest 30x11 cm

30 000 HUF
81,08
88,24
cca 1850 réz kancsó, jelzett Cs.K. Sz. Vörös József Pesten, alján kis helyen javított, m:19,5 cm, kb 2 liter
11049.

cca 1850 réz kancsó, jelzett "Cs.K. Sz. Vörös József Pesten", alján kis helyen javított, m:19,5 cm, kb 2 liter

12 000 HUF
32,43
35,29
Régi tölcsér nélküli kivitelű gramofon, Működő, jó állapotban, hozzá 27 db gramofonlemez, kissé megviselt tartóban, Közte sok magyar lemez. / Gramophone with 27 LP-s
11050.

10 000 HUF
27,03
29,41
25
Kínai alabástrom ivócsésze, mintákkal, alján jelzéssel / Chinese alabaster bowl with patterns d: 11 cm
11051.

5 000 HUF
17
Mongol ivócsésze réz borítással, dombor lófej díszítéssel / Mongolian drinking bowl with horse head. d:12 cm
11052.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF