Numismatics literature, documents and letters

Number of items: 14

Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, 2016. Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, 2016. Hungarian and German language. Mint condition.
30772.

18 000 HUF
48,65
52,94
Huszár Lajos - Procopius Béla: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn (Magyarországi Érem-és Plakettművészet). Budapest, Magyar Éremkedvelők Egyesülete, 1932. Német nyelven, a könyv gerince restaurált, az oldalak és táblák hiánytalanul megvannak / Lajos Huszár - Béla Procopius: Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest, Verlag des Vereins der Medaillenferunde, 1932. In German language, the cover restored around the spine, with all pages and indexes
30773.

40 000 HUF
108,11
117,65
Judik József: A pénz. Kincsestár sorozat, Magyar Szemle Társaság, Budapest, 1932. Használt, szép állapotban. / József, Judik: Money. Kincsestár series, Hungarian Review Society, Budapest, 1932. In used, but nice condition.
30774.

3 000 HUF
Rupp Jakab: Magyarország ekkorig ismeretes pénzei, lerajzolva, történeti s pénztudományi kútfők után megmagyarázva. I. kötet: Árpádi korszak; II. kötet: A vegyes házakbóli királyok korszaka. Magyar Királyi Egyetem, Buda, 1841-1846. Mindkét kötet újrakötött, hiánytalan, aranyozott lapszélekkel. Kissé foltos lapokkal, ceruzával beleírt jegyzetekkel, egyébként szép állapotban. / Rupp, Jakab: Coins of Hungary which became known until our times, in drawing and annotated according to historical and numismatical sources. Vol. I. High Middle Ages. Vol. II. Late Middle Ages. Publishing of the Hungarian Royal University, Buda, 1841-1846. Both volumes are bound again but complete, with gilded page edges. The pages are stained a bit, with pencil notes, otherwise in nice condition.
30775.

60 000 HUF
162,16
176,47
Török Pál: Magyarországi Érem-és Plakettművészet 1850-1945. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, 2011. Újszerű állapotban. / Pál, Török: Medal and Plaque Art in Hungary 1850-1945. Budapest, Hungarian Numismatic Collectors Society, 2011. In near mint condition.
30776.

4 000 HUF
Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest / Hungary Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954) Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest
30777.

11 000 HUF
29,73
32,35
Vagyóczky Károly del. et sc. Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest. A könyv a Pénzjegynyomda Rt. szakembereinek munkája, kereskedelmi forgalomba nem került. / Hungary Vagyóczky Károly del. et sc. Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest. The Book was written by the employees of the Pénzjegynyomda Rt., non-commercial issue
30778.

11 000 HUF
29,73
32,35
Allergnädigst-privilegirte Anzeigen aus sämmtlich kais. königlichen Erbländern folyóirat magyar vonatkozású cikkeket tartalmazó 1775-1776. évi számainak kolligátuma, összesen tizenegy lapszámból. Bécs, 1775-1776. + Az előbbihez hozzákötve: Florianus Augustus Reichel: De numero et pondere in nummis aestimando - Dissertatio quam illustris ictorum ordinis auctoritate pro obtinendis summis in utroque jure honoribus. Lipcse, 1777. Modern kötésben, jó állapotban, az utolsó lap szélei ragasztva.  / Colligate of the Hungarian-related articles of the Allergnädigst-privilegirte Anzeigen aus sämmtlich kais. königlichen Erbländern published between 1775-1776, from 11 issues in total. + Bound together with: Florianus Augustus Reichel: De numero et pondere in nummis aestimando - Dissertatio quam illustris ictorum ordinis auctoritate pro obtinendis summis in utroque jure honoribus. Leipzig, 1777. Modern hardcover, in good condition, the last page is taped.
30779.

"Allergnädigst-privilegirte Anzeigen aus sämmtlich kais. königlichen Erbländern" folyóirat magyar vonatkozású cikkeket tartalmazó 1775-1776. évi számainak kolligátuma, összesen tizenegy lapszámból. Bécs, 1775-1776. + Az előbbihez hozzákötve: Florianus Augustus Reichel: De numero et pondere in nummis aestimando - Dissertatio quam illustris ictorum ordinis auctoritate pro obtinendis summis in utroque jure honoribus. Lipcse, 1777. Modern kötésben, jó állapotban, az utolsó lap szélei ragasztva. / Colligate of the Hungarian-related articles of the "Allergnädigst-privilegirte Anzeigen aus sämmtlich kais. königlichen Erbländern" published between 1775-1776, from 11 issues in total. + Bound together with: Florianus Augustus Reichel: De numero et pondere in nummis aestimando - Dissertatio quam illustris ictorum ordinis auctoritate pro obtinendis summis in utroque jure honoribus. Leipzig, 1777. Modern hardcover, in good condition, the last page is taped.

5 000 HUF
Ausztria Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdientsorden (Lovagi- és érdemérmek kézikönyve), Akademische Druck- U. Verlagsanstalt, 1962. Sérült, használt karton tokban. / Maximilian Gritzner: Handbuch der Ritter- und Verdientsorden (Handbook of the Knights and Merit Orders), Akademische Druck- U. Verlagsanstalt, 1962. In damaged, used cardboard case.
30780.

4 800 HUF
12,97
14,12
Csehszlovákia Josef Brydl: Státní Tiskárna Cenin (Állami Bankjegy Nyomda) 1988. / Josef Brydl: Státní Tiskárna Cenin (Czechoslovakia State Banknote Print) 1988.
30781.

11 000 HUF
29,73
32,35
30782.

11 000 HUF
29,73
32,35
1983. Pénzjegynyomda csipkenaptár falra akasztható, benne 4db klf különleges csipkéből kialakított kép, a Pénzjegynyomda kiadásában. Ritkaság! / 1983. Pénzjegynyomda lace calendar wall calendar, with 4pcs of diff special lace pictures, made by the Hungarian banknote printing company. Rare!
30783.

1983. "Pénzjegynyomda csipkenaptár" falra akasztható, benne 4db klf különleges csipkéből kialakított kép, a Pénzjegynyomda kiadásában. Ritkaság! / 1983. "Pénzjegynyomda lace calendar" wall calendar, with 4pcs of diff special lace pictures, made by the Hungarian banknote printing company. Rare!

30 000 HUF
81,08
88,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF