Number of items: 81

Georg Fabricius: In Q. Horatium Flaccum Poemata Illustrata argumentis et castigationibus. Lipsiae, 1588. 355 p. + hozzákötve: In Q. Horatium Flaccum Argumenta et castigationes. Lipsiae, 1588 159 p. Thomas Krüger (műk. 1560-1590 között) wittenbergi protestáns könyvkötő műhelyében készült, kissé megviselt bőrkötésben, a kötéstáblán Luther Márton (L. M.) és Philipp Melanchthon (D.(?) M.) alakjával, Wittenberg és Luther, illetve a Szász Választófejedelmség és Melanchthon címerével. /  In a slightly worn out leather binding made by Thomas Krüger (fl. cca 1560-1590) Protestant bookbinder of Wittenberg, on the binding with the figures of Martin Luther (L. M.) and Philipp Melanchthon (D.(?) M.) and with the coats-of-arms of Wittenberg, the Electorate of Saxony and those of Luther and Melanchthon.
12613.

Georg Fabricius: In Q. Horatium Flaccum Poemata Illustrata argumentis et castigationibus. Lipsiae, 1588. 355 p. + hozzákötve: In Q. Horatium Flaccum Argumenta et castigationes. Lipsiae, 1588 159 p. Thomas Krüger (műk. 1560-1590 között) wittenbergi protestáns könyvkötő műhelyében készült, kissé megviselt bőrkötésben, a kötéstáblán Luther Márton ("L. M.") és Philipp Melanchthon ("D.(?) M.") alakjával, Wittenberg és Luther, illetve a Szász Választófejedelmség és Melanchthon címerével. / In a slightly worn out leather binding made by Thomas Krüger (fl. cca 1560-1590) Protestant bookbinder of Wittenberg, on the binding with the figures of Martin Luther ("L. M.") and Philipp Melanchthon ("D.(?) M.") and with the coats-of-arms of Wittenberg, the Electorate of Saxony and those of Luther and Melanchthon.

100 000 HUF
270,27
294,12
Torquato Tasso (1544-1595): La Gerusalemme Liberata. Lorenzo Crasso előszavával; Torquato Tasso élete. Dresda, 1786, Fratelli Walther, 1 t.+568 p. Korabeli kopottas aranyozott gerincű félbőr kötés. Egy címkép metszettel, valamint a címlapon Tasso-t ábrázoló metszett-vignettával. Tasso: A megszabadított Jeruzsálem, olasz nyelven. A címlapon Vásárhelyi Pál (Pauli Vásárhelyi, 1826 26 Januarii Budae) (1795-1846), és Remete József (1847) műfordító possessori bejegyzéseivel. A könyv eredetileg Vásárhelyi Pál tulajdona volt, akinek halála után került a könyv Remete József Aeneis fordító tulajdonába.  / Tasso: Jerusalem Delivered, half-leather-binding, with some spot on the cover, in Italian language, with possessor signs of Pál Vásárhelyi (1795-1846), hydraulic engineer, and József Remete, translator of Aeneis.
12614.

30 000 HUF
81,08
88,24
12615.

34 000 HUF
91,89
100,00
Persii Flacci Et Dec Jun Juvenalis Satirae ad optimas editiones collateae accedit sulipiae satira. C. Lucilii. Editio accurata. Biponti, 1785. Ex Typographia Societatis.  Művészi, dúsan aranyozott egészbőr kötésben, néhány kisebb kopástól eltekintve szép állapotban.  /  In ornamented artistic golded, full leather binding. 13x19 cm
12616.

12 000 HUF
32,43
35,29
Russische Märchen. (Orosz mese) Nach den Einzelausgaben der Kaiserlichen Druckerei in St. Petersburg aus den Jahren 1901-1903. Szerk.: Dr. Martin Löpelmann. Illusztrálta Iwan J. Bilibin. Berlin, é.n. (1937), Deutsche Buch-Gemeinschaft. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált félbőr kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé maszatos borítóval, 19/20 oldal szakadt, ragasztott, szövegközti és egészoldalas színes illusztrációkkal./ Half-leather-binding, with slightly worn spine, 19/20 page is raunchy, with a lot of colorful illustrations, in German language.
12617.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca XIX század Japán nyelvű kézirat, 4 db színes, vegyes technikájú illusztrációval, papírkötésben, kissé foltos borítóval, az illusztrációknál kopásnyomokkal. / Japanese manuscript from the 19th century, with 4 colorful illustration, slightly worn
12618.

15 000 HUF
40,54
44,12
Csokonai Vitéz Mihály: Lilla. Érzékeny dalok III könyvben. / Ódák. Két könyvben. Nagy-Váradon, 1805. Máramarosi Gottlieb Antal, 12+181+2+4+136 p. Első kiadás! Papírkötés.  A borítója kopott. A gerince hiányos, sérült. Az első pár üres lapon ceruzás jegyzetek nyomai.Tulajdonosi névbejegyzésekkel, és intézményi bélyegzővel. Az Ódáknál, a második részben a 77-82 p. között korabeli jegyzetek.
12619.

240 000 HUF
648,65
705,88
Petőfi Sándor: Versek. 1844-1845. Első kiadás! Pest, 1845. Beimel József 188 l. Érdekessége, hogy egy Reseta nevű cenzor kitiltotta belőle A magyar nemzet című verset mert sértette az ő hazafiságát. A címlap fénymásolattal pótolt. Korabeli félvászon kötésben.
12620.

Petőfi Sándor: Versek. 1844-1845. Első kiadás! Pest, 1845. Beimel József 188 l. Érdekessége, hogy egy Reseta nevű cenzor kitiltotta belőle "A magyar nemzet" című verset mert sértette az ő hazafiságát. A címlap fénymásolattal pótolt. Korabeli félvászon kötésben.

90 000 HUF
243,24
264,71
gr. Széchenyi István: Politikai programm. Töredékek. Pesten, 1847, Trattner-Károlyi. Igényes XIX. század végi félbőr kötésben.
12621.

80 000 HUF
216,22
235,29
József Attila: Döntsd a tőkét, ne siránkozz. Új Európa Könyvtár. Budapest, é.n., Juhász Árpád könyvnyomdája, 47 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, ragasztott borítóval. Első kiadás. A rendőrség rögtön a megjelenés után lefoglalta a kötetet, de a nyomdából néhány száz példányt megmentettek. A költőt izgatás miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
12622.

30 000 HUF
81,08
88,24
26
Molnár Ferenc: Égi és földi szerelem. Dráma 5 felvonásban. Rippl-Rónai József öt kőnyomatú képmellékletével! Bp., 1922. Pantheon. (színes, hártyapapírral védett) Számozott (277/500), Molnár Ferenc és Rippl-Rónai József által aláírt példány. Kissé javított gerincű, kiadói papírkötésben
12623.

30 000 HUF
81,08
88,24
Madách Imre: Die Tragödie des Menschen. Ford.: Mohácsi Jenő. Buday György fametszeteivel.  A forsító által dedikált példány.  Bp. - Leipzig, é. n. Georg Vajna. 207 p. 23 t. Korabeli félbőr-kötésben, eredeti címlap bekötve. Gerincen kis szakadás, egyébként jó állapotban. /  With autograph lines of the translator. In half leather binding with small tear.
12624.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF