Books: Architecture, Art

Number of items: 16

12402.

60 000 HUF
162,16
176,47
Kós Károly: Régi Kalotaszeg (Bp., 1911. Athenaeum ny.) II. + (2)+57+8p. Lapszámozáson belül a szerző 21 egészoldalas rajzával. Első kiadás. + hozzákötve: Kós Károly: Attila királyról ének. Bp., 1909. Athenaeum. 22p. Mindkét mű eredetileg a Magyar Iparművészet c. lap mellékleteként jelent meg. Korabeli, szép állapotú félvászon kötésben.
12403.

26 000 HUF
70,27
76,47
Lőrinczy György: New York, New York. Bp., 1972, Magyar Helikon. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
12404.

24 000 HUF
64,86
70,59
Dr. Homér Lajos: A Bútor Története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp., 1947, Barka, 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. Kiadói aranyozott félvászon, 103-286. p. között összesen 311 képpel. Számozott (1000/723.) és aláírt példány, Pándy Lajos (1895-1957) ex librisz-ével. Szép állapotú példány.
12405.

Dr. Homér Lajos: A Bútor Története. Egyiptomtól Napjainkig. Bp., 1947, "Barka", 313+2 p.+1 lev. hibajavítás. Kiadói aranyozott félvászon, 103-286. p. között összesen 311 képpel. Számozott (1000/723.) és aláírt példány, Pándy Lajos (1895-1957) ex librisz-ével. Szép állapotú példány.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Balás-Piry László: Hitler művészei. Bp., é.n. (1941), Stádium Sajtóvállalat Rt., 141+1 p.+56 t. Kiadói aranyozott illusztrált félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, az illusztrációknál (6.-21. között) nyolc oldal kijár. A könyvet az Ideiglenes Nemzeti Kormány 1945-ben betiltotta. / Dr. László Balás-Piry: Artist of Hitler. Half-linen-binding, with a little bit worn cover, eight pages are coming out from the illustrations, in Hungarian language.
12406.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
Lebegue: Die sieben Hauptsünden. Les sept Péchés capitaux. Privatdruck österreichischer Bibliophilen, Wien, 1909. Stern. with 8 tables. Worn at the spine. / A hét főbűn. Erotikus mappa 8 nagyméretű táblával. Magánkadás, kereskedelmi forgalomba nem került.Gerincénél kissé szakadt. 32x26 cm
12407.

30 000 HUF
81,08
88,24
Yusaku Imaizumi (1850-1931) - Kosaburo Usui (?-?) - Kokyo Tanuguchi (1864-1915): Kosei Chosho I-IV. - Négy kötetes japán fametszettömb-könyv, ami antik japán műtárgyak katalógusa. Kyoto, 1903, Kanbei Murakami - Naosaburo Yamada. A borító kopottas. A kötése sérült, megviselt, de egyébként jó állapotban. / Four volumes Japanese woodblock book of antique catalog of Japanese treasures, in Japanese language, the cover is worn, the binding is damaged.
12408.

15 000 HUF
40,54
44,12
12409.

10 000 HUF
27,03
29,41
Majer István (1813-1893): A rézmetszészetnek műtana. Budapest, 1947, Magyar Király Egyetemi Nyomda, IX+80+1 p. + 1 melléklet. Kiadói sérült gerincű, kopottas egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel. A szerző által dedikálva, dátumozással (1855).
12410.

10 000 HUF
27,03
29,41
Malonyai Dezső: Az akt. Művészekről és a művészetről az akt kapcsán. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 189 p. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott borítóval, gerinccel, számos illusztrációval.
12411.

6 000 HUF
H. B. Guffroy: Pensées de F(ranz) Gareis Jeune Peitre Saxon ou Collection dEsquisses et de sujets gracieux dapres les Dessings quon a de lui. (Paris, 1820. Becker). 4p.+ 51 t litográfiák. Néhány lap foltos. / With 51 full page lithographs. Some pages are stained.
12412.

H. B. Guffroy: Pensées de F(ranz) Gareis Jeune Peitre Saxon ou Collection d'Esquisses et de sujets gracieux d'apres les Dessings qu'on a de lui. (Paris, 1820. Becker). 4p.+ 51 t litográfiák. Néhány lap foltos. / With 51 full page lithographs. Some pages are stained.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lehel Ferenc: Cézanne. Bp., 1923, Amicus (A keresők 1.). A szerző által Bálint Lajos (1886-1974) író részére dedikálva! Sorszámozott, 522. számú példány, készült 1000 példányban. Papírkötésben, jó állapotban. /  Dedicated by the author to Hungarian writer Lajos Bálint (1886-1974), numbered copy (522/1000). Paper binding, in good condition.
12413.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF