Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 15

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ex libris bélyegzéssel, foltos lapokkal, néhány lapon javítás nyomaival, laza, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal.  Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért Vasgrófnak is hívták.   Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./  Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with spotty pages, with repairs on some pages, loose, litte bit damaged binding, with lack on one pages corner. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.
15000.

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ex libris bélyegzéssel, foltos lapokkal, néhány lapon javítás nyomaival, laza, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal. Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért "Vasgrófnak" is hívták. Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./ Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with spotty pages, with repairs on some pages, loose, litte bit damaged binding, with lack on one page's corner. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
10
15001.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
[gyulafalvi (dulici) Bulyovszky Ferenc]: Acta comitialia Hungarica Soproniensia. Anni M. DC. LXXXI. (Bécs, 1681,) ny.n., 4 szt. lev.+216 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a címlap hátoldala javított, foltos lapokkal, az elülső kötéstábla belsején és szennylapon, a címlapon, és a hátsó előzéklap belsején bejegyzéssel. RMK II. 1499./ In Latin language. Full leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, the back of the title page repaired, with spotty pages, with notices on the inside of the first cover, the first smear-sheet and the title page.
15002.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
15003.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
Münnich Sándor: Igló király korona és bányaváros története. I. rész: A legrégibb időktől Lubomirszkyék koráig. II. rész: A Lubomirszkyék korától a legújabb korig. Sajtó alá rendezte: Nikházy Frigyes. Kiadja: Igló városának tanácsa. Igló, 1896, Schmidt József Könyvnyomdája, 1 t. (kihajtható címkép)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 t.(hártyapapírral védett fekete-fehér képtáblák.) és 1 t. (kihajtható melléklet.) Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, a címkép gyűrött, egyébkén jó állapotban./  Sándor Münnich: History of city of Spišská Nová Ves (Zipser Neudorf). Spišská Nová Ves, 1896, Josef Schmidt, 1 t. (title image)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 t. (picture tables)+1 t.(openable appendix.) With black and white pictres. In Hungarian language. Painted, gilt linen-binding, with painted fore-edges, the title image raunchy, in good condition.
15004.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
15005.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Damaszkin Arzén: A mászái fensíkon. Bp.,1906, Budapesti Hírlap Nyomdája, 284 p. 6 egészoldalas fekete-fehér fotóval. Későbbi átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső borító tábláján javítással. Ritka!
15006.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
10
Szávay Gyula: Győr. Monográfia a város jelenkoráról. A történelmi idők érintésével. I. A régi Győr 1848-ig. II. Győr 1848-1849-ben. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Bp., 1896, Győr Szab. Kir. Város Törvényhatósága, 483+ 5 t. + 3 mell. (ebből 1 kihajtható, 2 kétlapos). Számos illusztrációval. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15007.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
15008.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,68
82,35
Dr. Gáspár Ferenc: Hét év a tengeren. Egy tengerészorvos naplójából. Bp.,[1903],Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap Nyomda), VIII+527 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kiadói sérült karton védőtokban, ezt leszámítva szép állapotban.
15010.

Rufpreis:
6 000 HUF
Késmárki kalauz. Szerk.: Dr. Bruckner Győző-Bruckner Károly. Késmárk, é.n. (cca 1912) Sauter Pál-ny., 106 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Számos korabeli, köztük késmárki reklámmal. Kiadói papírkötés. / Guide of Kežmarok. (Käsmark/Késmárk. Edited by Győző Bruckner-Károly Bruckner. Kežmarok, Pál Sauter, 106 p. With black-and-white photographs. With lot of advertisement, including advertisement from Kežmarok. Paperbinding, in Hungarian language.
15011.

Rufpreis:
5 000 HUF
Soós Elemér: A tokaji vár története, hadi-, és műleírása. A Hadtörténelmi Közlemény-ben 1913. év folyamán megjelent pályanyertes munkának bővített kiadás. Sátoraljaújhely, 1914, Zemplén-ny., 35 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincén a borító kissé szakadt.
15012.

Soós Elemér: A tokaji vár története, hadi-, és műleírása. A "Hadtörténelmi Közlemény"-ben 1913. év folyamán megjelent pályanyertes munkának bővített kiadás. Sátoraljaújhely, 1914, "Zemplén"-ny., 35 p. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincén a borító kissé szakadt.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF