Bücher: Judaika

Zahl der Lose: 8

Rosenfeld, Morris: Lieder des Ghetto von - -. Autor. Übertragung aus dem Jüdischen von Berthold Feiwel. Mit Zeichnungen von E(phraim) M(oses) Lilien. Berlin-Wien,(1920),Benjamin Harz Verlag, 140+4 p. Német nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső szennylap belsején bejegyzéssel, egyébként jó állapotban. Ephraim Moses Lilien (1874-1925) illusztrációival. /  Rosenfeld, Morris: Lieder des Ghetto von - -. Autor. Übertragung aus dem Jüdischen von Berthold Feiwel. Mit Zeichnungen von E(phraim) M(oses) Lilien. Berlin-Wien,(1920),Benjamin Harz Verlag, 140+4 p. In German language. Art Nouveau linen-binding, with little bit worn, and little bit spotty cover, with notice on the back of the first smear-sheet, the other things are okay. With illustrations of Ephraim Moses Lilien (1874-1925.) In German language.
15270.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
1866 [Ágai Adolf (1836-1916)]: Spitzig Iczig naptára 1867-re. 5627-i Nemzeti Luach. Jankó János szövegközti és egész oldalas rajzaival gazdagon illusztrált. Metszette Pollák Zsigmond. Bp.,1866, Pollák Testvérek, 136+4 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Első évfolyam. (Összesen két évfolyamot ért meg.) Ritka!
15271.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Zlach ... tsiyun lanefesh khaya. Przemyśł (Lemberg), 1899, Verlag Etel Amkrant Buchhändlerin (Druck von Chaim Rohatyn). Részben elváló, kissé sérült félvászon kötésben.
15272.

Rufpreis:
8 000 HUF
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939, szerzői. Papírkötésben, jó állapotban.
15273.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Ujvári Péter: A tulsó parton. Bp., 1920. Zsidó Szemle, 168 p. Sérült gerincű félvászon kötésben. Ritka!
15274.

Rufpreis:
4 000 HUF
15275.

Rufpreis:
4 000 HUF
Budaváry László nemzetgyűlési képviselő nagy parlamenti beszéde a magyarországi zsidókérdés intérményes, sürgős megoldásáról. Bp., 1920. Élet. 24p.
15276.

Rufpreis:
3 000 HUF
19
Dr. Munkácsi Ernő: Fejezetek a magyar zsidó vallásfelekezet újabb joggyakorlatából. Dr. Gábor Gyula előszavával. Bp., 1926, Pesti Izraelita Hitközség,(Krakauer Lajos-ny.) 64 p. Kiadói papírkötés, ceruzás bejelölésekkel, a hátsó borítón ceruzás jegyzettel, lapok sarkain gyűrődésekkel, kissé szakadt, kissé foltos borítóval.   A szerző, Dr. Munkácsi Ernő (1896-1950) a Pesti Izraelita Hitközség, majd a Zsidó Tanács főtitkára, a Magyar Zsidó Múzeum igazgatójának (1934-1942) dedikációjával.
15277.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF