Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 26

15000.

Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
470,59
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme. Három kötetben. Ábrákkal. A legrégibb kortól a mai időkig. 1-3. kötet.  1. kötet: A legrégibb időktől I. Rákóczy György fejedelem haláláig. 2. kötet: I. Rákóczy György fejedelem halálától Debreczennek szab. királyi városi rangra lett emeltetéséig (1693.) 3. kötet: Debreczennek szab. királyi városi rangra emeltetésétől (1693), a mai időkig. Debreczen, 1870-1871. Városi ny. XVI + 320 p. + 3 t.; VIII + 321-655 + [1] p. + 4 t.; VII + [1] + [657]-1104 + [2] p. + 7 t. (kézzel színezett) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kicsit későbbi félvászon kötésben. A címlapok foltosak, egyébként jó állapotban.
15001.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, a gerincen, borítón kis kopásnyomokkal, a címlapon javítással, kis hiánnyal.
15002.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
17
15003.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Hovhannensian Eghia: Armenia népe. Multja, történelme. Irodalma, sajtója, művészete. Az örmény=kérdés. Az örmény koloniák. A magyarországi örmények. (Gödöllő),1934, (Kalántai Nyomda-ny.), 302 p+ 6 t. Átkötött egészvászon-kötés, kis kopásnyommal az elülső kötéstáblán, jó állapotban.  A szerző, Dr. Hovhannensian Eghia (1885-1948) által dedikált.
15004.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Árvamegyei almanach. Szerkeszti és kiadja Váradi Géza.  Alsókubin, 1912. (Ferencz D., Igló). 208 p + 2 t. kihajtható térkép és leszármazási tábla. Festett kiadói egészvászon kötésben, kis foltokkal. Egy lap kijár, egyébként jó példány./ Árva County Almanach. Edited by Géza Váradi. Dolný Kubín, 1912, (D. Ferencz, Spišská Nová Ves), 208 p. 2 t. (With foldout map and generalogical table.) Linenbinding, with little spotty, one page coming out.
15005.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Jankovics Marczell: Az Alpesek. Bp.,1911, Hornyánszky Viktor, 1 t.+397 p.+ 18 t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött papírkötés, javított gerinccel és borítóval, az utolsó lap foltos, picit sérült.  Marcell Jankovics Phd: The Alps. Bp.,1911, Victor Hornyánszky, 1 t.+397 p. In Hungarian language. With illustrations. Paperbinding, the last page little bit damaged, and spotty.
15006.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15007.

Rufpreis:
8 000 HUF
Dr. Kálniczky Géza: Régi iglói diákélet. Aktuális megemlékezések a 45 év előtti Iglóról. Igló,(1926),Szepesi Lapok, 34 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borító elvált a könyvtesttől, szakadozott, javított gerincű borítóval. A szerző által dedikált, dátumozott (1928. október 19.)/  Géza Kálniczky Phd: The old student life of Spišská Nová Ves (Zipser Neudorf/Igló). In Hungarian language. Spišská Nová Ves,(1926),Szepesi Lapok, 34 p. Paperbinding, in poor condition, with damaged cover and spine. Signed by the author, dated. (1928. október 19.)
15008.

Rufpreis:
6 000 HUF
15009.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Gyulafehérvári kalauz. Szerk.: Avéd Jákó. Gyulafehérvár, 1909, Papp György-ny., 80 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel./ Guide of Alba Iulia (Karlsburg/Gyulafehérvár). Edited by Jákó Avéd. Alba Iulia, 1909, György Papp, 80 p. WIth adds. Paperbinding,
15010.

Rufpreis:
8 000 HUF
Handbook for travellers in Greece. Murrays Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murrays Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged spine, without map appendix, with greek vocabulary, in English language.
15011.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF