Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 12

Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh,488 p.+20 t.(mellékletek.)+2 helyesbítő ív.+462 p.+27 t.(mellékletek.)+303 p.+17 t.(mellékletek.)+1 hibajavítás. Kiadói nylon-kötés,a III. kötetből 2 melléklet hiányzik, jó állapotban. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka.
15110.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Lévai Jenő: Fehér cártól a vörös Leninig. Magyar hadifoglyok szenvedései Oroszországban. A külső borítékot Kner Albert rajzolta. Bp.,é.n.,Magyar Hétfő, (Stádium-ny.) Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, foltos borítóval. Ritka!
15111.

Rufpreis:
24 000 HUF
64,86
70,59
20
Az oroszországi hadifogság képekben. Szerk.: Fejes István - Fejes Gyula. Rákospalota, 1931, szerzői. Festett vászonkötésben, gerincén kopásokkal, kötés laza
15112.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
A Felvidék és Kárpátalja hadtörténete. 1914-1918. Vitéz uzsoki Báró Szurmay Sándor bevezető soraival. Szerk.: De Sgardelli Caesar. Bp.,(1940), Athenaeum, 1 t. (Horthy Miklós színes portréja, címkép)+441 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. A 381-441. oldal között a tisztek és tisztjelöltek fekete-fehér fotóival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó borító kopott.
15113.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Pizzighelli, Cajetan: Geschichte des k. u. k. Husaren-Regimentes Wilhelm II. König von Württemberg Nr. 6. 1734-1896. Im Auftrage des Regimentscommandos zusammengestellt. Mit 16 Lichtdrucktafeln. Rzeszów, 1897. Az ezred kiadása. Aranyozott, restaurált, félvászon kötésben. / In restored half linen binding. 854p.
15114.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
A m. kir. budapesti 1. honvédhuszárezred és m. kir. 1. népfölkelő-huszárosztály története 1869-1918. Kiadja: Az Ezred Emlékbizottsága. [Előszó: József főherceg. A II. részt összeállította: Pazonyi Elek Menyhért.] Budapest, 1927. Stádium. VIII + 820 + [1] p. + 4 t. (3 kihajtható). Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Számozott (78. sz.) példány. Festett, aranyozott, illusztrált kiadói egészászon-kötésben. Megkímélt állapotú, jó példány, Első előzéklap nélkül Folio.
15115.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
11
Sréter István: A badeni hadsereg-főparancsnokság 1918. októberben és a hadsereg felbomlása. Bp.,1922, Papírárú és Nyomdaipari Szövetkezet, 32 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító leszakadt, ezt leszámítva jó állapotban. A szerző, Sréter István (1867-1942) altábornagy, honvédelmi miniszter legritkábban előforduló munkája.
15116.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
20
A m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezred története 1869-1899. Szatmár, 1899, Pázmány-sajtó, 122+2 p.+12 t. (fekete-fehér fotók.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, foltos. A m. kir. kolozsvári 21. honvéd gyalogezred nagyenyedi fiók könyvtára. bebélyegzésekkel. Ritka!
15117.

A m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezred története 1869-1899. Szatmár, 1899, "Pázmány-sajtó", 122+2 p.+12 t. (fekete-fehér fotók.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, foltos. "A m. kir. kolozsvári 21. honvéd gyalogezred nagyenyedi fiók könyvtára." bebélyegzésekkel. Ritka!

Rufpreis:
8 000 HUF
Ajtay Endre et alii: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban.
15118.

Rufpreis:
6 000 HUF
Repülőgép meghatározó kiskáté. Segédlet a légvédelmi figyelő, a repülőgép felismerő és a jelzőszolgálat ellátásához. (repülőgépek teljesítményadatai és fegyverzete) Bp., 1943. M. kir. Honvédelmi Minisztérium. Regiszteres határozó 59p. Korabeli félvászon kötésben.
15119.

Rufpreis:
5 000 HUF
38
Erdélyi ezredek a világháborúban. Szerkesztette vitéz Deseő Lajos, a II. részt szerkesztette Ardói Gyula. Írták: Ajtay Endre, Bittó Dezső, Gyurócsik-Jászay Mihály, Kamarássy Jenő, Körmendy Géza, Kratochvil Károly, Mátyás Sándor, Németh Lajos, Nyáry Iván, Solth Imre. Bp., é.n.[cca 1941] Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat, (Merkantil-ny.), 335 p. + 18 p. (képanyag) + 54 p. (adattár) + 53 p. (képanyag) + 125 p. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
15120.

Rufpreis:
5 000 HUF
15
Remethey Fülepp Dezső: Doberdői dáridókon és más költemények (1915-1917.) József főherceg előszavával. A borító Mühlbeck Károly munkája. Bp.,1917,Pápai Ernő-ny.,84+4 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé laza kötéssel, felvágatlan lapokkal. A szerző, Remethey Fülepp Dezső (1891-1945?) dedikációjával.
15121.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF