Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 20

15135.

Rufpreis:
100 000 HUF
270,27
294,12
Wilde Oszkár: A readingi fegyház balladája. Fordította Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. Budapest, 1921. Dante Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt. - Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelye). 83 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett, egyenként aláírt, eredeti rézkarcok). Folio. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet 200 számozott példányban nyolc eredeti rézkarccal Dante Könyvkiadó adta ki. A rézkarcok Dr. Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelyében készültek. [...] Az 5-15. sorszámú példányok remarquekkel ellátott rézkarcokkal, különleges bőrkötésben kerültek forgalomba. [...] Mind a 200 példány rézkarcmellékleteit a művész szignálta. Ez a könyv a 5. példány. Kiadói, aranyozott, álbordás gerincű egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címképpel, eredeti tékában Hibátlan, szép példány.
15136.

Wilde Oszkár: A readingi fegyház balladája. Fordította Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. Budapest, 1921. Dante Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt. - Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelye). 83 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett, egyenként aláírt, eredeti rézkarcok). Folio. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet 200 számozott példányban nyolc eredeti rézkarccal Dante Könyvkiadó adta ki. A rézkarcok Dr. Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelyében készültek. [...] Az 5-15. sorszámú példányok remarquekkel ellátott rézkarcokkal, különleges bőrkötésben kerültek forgalomba. [...] Mind a 200 példány rézkarcmellékleteit a művész szignálta. Ez a könyv a 5. példány." Kiadói, aranyozott, álbordás gerincű egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címképpel, eredeti tékában Hibátlan, szép példány.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06
15137.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,30
105,88
Speer, Albert:: Die Neue Reichskanzlei München, cca 1943. Zentralverlag der NSDAP Franz Eher Nachf. GmbH, Az Új Birodalmi Kancellária épületének bemutatása. 131p Gazdag képanyaggal, egy kihajtható terv melléklettel. Egyik sarkán kis gyűrődés. / 131p. with lots of illustrations and one fold-out plan. In half linen binding. Some crease on one corner.
15138.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája.  A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p.+35 t. (a kiállítás épületeinek fényképei és fametszetű rajzai.) Egyetlen kiadás. Kiadói díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal, a 17-es táblán szakadással (a kép érintetlen), a 35-ös tábla szélén kis hiánnyal (a kép érintetlen) és a hátsó szennylap szélén kis hiánnyal.
15139.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
9
cca 1911 Preisliste für Gold- und Silberwaren. Juwelen, Uhren, Metallwaren, Optische Artikel. 1910-1911. Több nyelvű arany és ezüstárú katalógus, 704 p. Átkötött modern kötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, jó állapotban./ cca 1911 Price list for Gold- and Silverware, Jewels, Clocks, Metalwares, and Optical Items. In multiple langauage. Rebound modern-binding, in good condition.
15140.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, Jó állapotban. Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával.
15141.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Byssz Róbert Sportkarikaturái. Bp., 1932, Kalász-ny.,2 p.+50 t.+ 2 p. Kiadói, zsínórral füzött egészvászon-kötés. Számozott, kézzel színezett, aláírt (100/28.) példány. A művész, Byssz Róbert (1893-1961) által dedikált példány, dátumozva (1932. okt. 20.)
15142.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15143.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Architectura XII. Nemzetközi Építészkongresszus és Építészeti Tervkiállítás. Katalógus. Bp.,1930, Hornyánszky Viktor-ny., 255+1 p. Magyar, angol, francia, német és olasz nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, közte számos budapesti vonatkozású fotóval. Kiadói papírkötés, szakadozott, részben hiányos, javított gerinccel. Ritka!/ Architectura XII. International Congress of Architects and International Exhibiton of Architectural Projects. Bp.,1930, Victor Hornyánszky, 255+1 p. In Hungarian, French, German and Italian language. With many black and white photos. Paperbinding, with damaged cover, and repaired spine. Rare!
15144.

Rufpreis:
8 000 HUF
Parlagi Lajos: Szinház. Emlékek és megfigyelések. Dedikált példány! nagyvárad, 1941. Grafika. Illusztrált, kissé sérült papírkötésben.
15145.

Rufpreis:
8 000 HUF
15146.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF