Schwerter, Säbels

Zahl der Lose: 13

cca XVII-XVIII. sz. Közel keleti szúrófegyver. Karra csatolható tőr közelharchoz. Fém, gazdagon díszített. Piros és sötétzöld, az életet és halált szimbolizáló féldrágakő díszítéssel. Ezüsttel ötvözött fehér fém. / Medieval Middle-Eastern dagger for close fights. Ornamented metal with two half-gems. Silver alloy. 20 cm
11850.

Rufpreis:
46 000 HUF
124,32
135,29
XVIII.-XIX sz. szablya. Kopott vésetekkel a pengén.. Enyhén sérült rézveretes bőr hüvellyel. / Turkish sabre with copper-leather sheath 108 cm
11851.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
10
XVIII-XIX. sz. dísz szablya. Maratott, díszített pengével. Enyhén sérült fa markolattal, rézveretes bőr hüvellyel. A bőr sérült. / Sabre 95 cm
11852.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
1891 Saska, cári orosz, kozák kard, szablya, Jelzett. / Russian Kossak Shashka 95 cm
11853.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
15
XIX. sz. Antik fokos, fémberakásos díszített fa nyéllel. / Iron headed axe with inlayed wood body. 80 cm
11854.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
17
XVIII. sz. kovácsolt acél lándzsafej, kopja-fej. / XVIIIth century smithed steel sphere head. 58 cm
11855.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
XVIII. sz,Harci fokos, díszített fejjel / Military axe 89 cm
11856.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
cca 1920 Szerb-Horvát-Szlovén Királyság tiszti díszkard. Gravírozott pengével, címerekkel. (Királyság, Oficirska Zadruga), névre szóló gravírozással. áttört figurális kardtölcsérrel. Fém hüvellyel. / Serbian-Croatian-Slovenian Kingdom. Officers dagger with carved coat of arms on the sword 104 cm,
11857.

cca 1920 Szerb-Horvát-Szlovén Királyság tiszti díszkard. Gravírozott pengével, címerekkel. (Királyság, Oficirska Zadruga), névre szóló gravírozással. áttört figurális kardtölcsérrel. Fém hüvellyel. / Serbian-Croatian-Slovenian Kingdom. Officer's dagger with carved coat of arms on the sword 104 cm,

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
10
cca XVIII. sz. Lándzsa. kovácsolt acél / Pike. Smithed steel 71 cm
11858.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
XIX. sz. Osztrák főnemesi kard. Császári címer és monogram gravírozva a pengébe. Rézborítású bőr hüvellyel / XIXth century: Austrian noblemen dagger with carved coat of arms. With leather and copper sheath 91 cm
11859.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
27
XIX. sz. Cseh címerállattal és városcímerrel díszített pallos. Díszített markolattal / Czech broadsword with ornamented handle. 104 cm
11860.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,19
205,88
XVIII.-XIX. sz. Gazdagon díszített török jatagán (szablya), többszínű, maratott pengével, rajta Korán idézetekkel. Fa markolattal, bőr hüvellyel / Rich ornamented Turkish yatagan sabre. Richly ornamented sword with two colored dagger, Quaran quotes. Leather sheath 75 cm
11861.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,24
264,71

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF