https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 194

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one tables corner.
16660.

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. / Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
300 000 HUF
810,81
EUR
,
882,35
USD
Zahl der Gebote:
0
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16661.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
160 000 HUF
432,43
EUR
,
470,59
USD
Zahl der Gebote:
0
Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./  István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.
16662.

Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./ István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
EUR
,
235,29
USD
Zahl der Gebote:
0
G .di Canesi - Cassi Ramelli: Architetture luminose MIlano, 1941. Ulrico Hoepli. Egészvászon kötésben, sok illusztrációval Volt könyvtári példány. / In full linen binding with many illustrations. Library example
16663.

G .di Canesi - Cassi Ramelli: Architetture luminose MIlano, 1941. Ulrico Hoepli. Egészvászon kötésben, sok illusztrációval Volt könyvtári példány. / In full linen binding with many illustrations. Library example

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Zahl der Gebote:
0
Langl József: Képek a történelemhez.  A legnevezetesebb korszakalkotó építészeti műemlékek gyűjteménye. Kézikiadás 62 szinnyomatu képpel sépia modorban magyarázó szöveggel. Bp., (1894.) Hölzel és Társa. 2 sztl.lev. 61 kőnyomatos t. (építészeti műemlékek) 120 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, könyvjelzővel. Rendkívül ritka, nagyon szép állapotú könyv.
16664.

Langl József: Képek a történelemhez. A legnevezetesebb korszakalkotó építészeti műemlékek gyűjteménye. Kézikiadás 62 szinnyomatu képpel sépia modorban magyarázó szöveggel. Bp., (1894.) Hölzel és Társa. 2 sztl.lev. 61 kőnyomatos t. (építészeti műemlékek) 120 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, könyvjelzővel. Rendkívül ritka, nagyon szép állapotú könyv.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
EUR
,
147,06
USD
Zahl der Gebote:
1
Berkes Ildikó-Nemes Károly: A kilencvenes évek filmművészete. Bp., 2003. Uránus
16665.

Berkes Ildikó-Nemes Károly: A kilencvenes évek filmművészete. Bp., 2003. Uránus

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Zahl der Gebote:
0
Divald Kornél Bardoly István (szerk.) : A szentek fuvarosa - Divald Kornél Felső-Magyarországi topogáfiája és fényképei (1900-1919). Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal, /Visit Kft. ny./. 583 l, rengeteg szövegközti képpel! Fűzve, illusztrált kiadói borítóban
16666.

Divald Kornél Bardoly István (szerk.) : A "szentek fuvarosa" - Divald Kornél Felső-Magyarországi topogáfiája és fényképei (1900-1919). Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal, /Visit Kft. ny./. 583 l, rengeteg szövegközti képpel! Fűzve, illusztrált kiadói borítóban

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Zahl der Gebote:
1
Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.
16667.

Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Zahl der Gebote:
7
Wastl, Ernst (szerk.): A magyar filmplakát aranykora, Budapest, 2004. Ernst Gallery. Kiadói kartonált kötésben, papír védőborítóval, újszerű állapotban
16668.

Wastl, Ernst (szerk.): A magyar filmplakát aranykora, Budapest, 2004. Ernst Gallery. Kiadói kartonált kötésben, papír védőborítóval, újszerű állapotban

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Zahl der Gebote:
0
Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
16669.

Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
6 000 HUF
16,22
EUR
,
17,65
USD
Zahl der Gebote:
1
Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1., 3. köt., Supplement. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Az 1. és 3. kötet hiányos, a pótkötet teljes. Sérült, ragasztott félvászon kötésben.
16670.

Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1., 3. köt., Supplement. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Az 1. és 3. kötet hiányos, a pótkötet teljes. Sérült, ragasztott félvászon kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
13 000 HUF
35,14
EUR
,
38,24
USD
Zahl der Gebote:
0
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.
16671.

Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Zahl der Gebote:
7

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Unsere Kontakte

Öffnungszeiten

  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Unsere Seiten

© 2011-2024 Darabanth Briefmarkenhandel und Numiskatik GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Direktübertragung

Los im Warenkorb

Gesamtsumme

Weiter einkaufen
  Zur Kasse