Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 364

Márai Sándor Napló sorozat 6 kötete, teljes sorozat, egy második kiadás, a többi első kiadások!  Napló. (1943-1944.) Márai Sándor munkái. Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.  Napló. 1945-1957. Washington, 1958, Occidental Press, 235+5 p. Első kiadás. Kiadói kopott borítóval.   Napló. 1958-1967. München, 1977, Ujváry Griff. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Napló. 1968-1975. Toronto, 1976, Vörösváry. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Napló. 1976-1983. München, 1984-1985, Ujváry Griff. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Napló. 1984-1989. Toronto, 1997, Vörösváry. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
17561.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Márai Sándor: Ami a naplóból kimaradt. 6 kötet. Teljes!  (1946-1946,1947, 1948,1949, 1950-1951-1952, 1953-1954-1955.) Toronto,1991-2003, Vörösváry. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Első kiadások! Emigráns kiadás!
17562.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Tipray A. Julián: Legújabb és legteljesebb pesti magyar-német házi titoknok, vagyis levelezőkönyv és házi ügyvéd. Hív tanácsadó minden rendű- s rangúak számára, mindennemű, a közönséges életben előforduló levelek szerkesztésében. Tetemesen bőv. és jav. 3. kiad. Pest, 1845. Kilián György. XIV. 534 l. 1 sztl. lev. Korabeli félvászon-kötésben. Kissé sérült gerinccel
17563.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Faludy György: Versek. Bp.,2001, Magyar Világ. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Faludy György (1910-2006.) által dedikált.
17564.

Rufpreis:
6 000 HUF
17565.

Rufpreis:
6 000 HUF
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. I-II. egybe kötve. Pest, 1868. Heckenast. Korabeli félvászon kötésben.
17566.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Toldy Ferenc: A magyar költészet története. Az ősidőktől Kisfaludy Sándorig. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, XVI+475+7 p. Második, javított kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, két lap kijár,
17567.

Rufpreis:
3 000 HUF
Berzsenyi Dániel: - - munkái. Újra átnézett kiadás, a költő örököseinek megbízásából Toldy Ferencz által. 1-2. köt. (egybekötve). Pesten, 1864. Heckenast. 1 t. (címkép), 192 l.;239 l. 2 sztl. lev. Kiadói, kissé kopott egészvászon-kötésben.
17568.

Rufpreis:
4 000 HUF
Régi magyar költők tára I-II.,VI. kötetek. I. kötet.: Középkori magyar költői maradványok. II. XVI. századbeli magyar költők művei 1527-1546. VI. kötet: XVI. századbeli magyar költők tára. 1545-1559. Közzéteszi Szilády Áron. Bp.,1877-1880-1896, MTA. Korabeli félbőr-kötés és félvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, az I. kötetből pár lap kijár, a VI. kötetben egy lap szakadt.
17569.

Rufpreis:
4 000 HUF
17570.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötet. Teljes Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromo­li­tográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Néhány kötet gerince sérült.
17571.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,27
76,47
Dános Árpád: Örök szomjazók. A borítólap rajzát Kner Albert tervezte. Bp.,[1932],Káldor, (Gyoma,Kner Izidor-ny.), 245+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, a lapélek felső részei festettek, kissé kopott borítóval.
17572.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF