Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 251

Dóczy József: Európa tekíntete, jelenvaló természeti, míveleti, és kormányi állapotjában. (Európa közönséges földleírása XII kötetben.) I-IV., X.,XI. (6 kötet.)  I. Európa átaljában, Portugallia, és Spanyol Ország.  II. Frantzia Ország, Helvétzia, Nagy Britannia és Iralnd. III. A Svédi Birodalom. (Suetzia és Norvégia.) és Dánia. IV. Belgium, Hollandiával. Itáliából: Lomard-Sard-Moden-Lucca-Toscana tartományok. X. AZ Európai Orosz Birodalmak, Lengyel Országgal, és Krakó Szabad városával. Az Európai Török Birodalmak.  XI. 1. A Föld kereksége többi részei, Asia, Afrika, Amerika, és Austrália, rövid kivonatban. 2. A Föld leírási elő esmeretek, és rendszabások.  Bécs, 1829-1831, Nemes Haykul Antal, 296+357+1+310+1+304+143+131 p. Egyetlen kiadás.  Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos, a borítókon és néhány lapon hiánnyal, pár lapon gyűrődéssel. Csak hat kötet a tizenkettőből, térkép nélkül.
15000.

Dóczy József: Európa tekíntete, jelenvaló természeti, míveleti, és kormányi állapotjában. (Európa közönséges földleírása XII kötetben.) I-IV., X.,XI. (6 kötet.) I. Európa átaljában, Portugallia, és Spanyol Ország. II. Frantzia Ország, Helvétzia, Nagy Britannia és Iralnd. III. A' Svédi Birodalom. (Suetzia és Norvégia.) és Dánia. IV. Belgium, Hollandiával. Itáliából: Lomard-Sard-Moden-Lucca-Toscana tartományok. X. AZ Európai Orosz Birodalmak, Lengyel Országgal, és Krakó Szabad városával. Az Európai Török Birodalmak. XI. 1. A' Föld kereksége többi részei, Asia, Afrika, Amerika, és Austrália, rövid kivonatban. 2. A' Föld leírási elő esmeretek, és rendszabások. Bécs, 1829-1831, Nemes Haykul Antal, 296+357+1+310+1+304+143+131 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos, a borítókon és néhány lapon hiánnyal, pár lapon gyűrődéssel. Csak hat kötet a tizenkettőből, térkép nélkül.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Magyarország és Erdély képekben. I-IV. füzet. Szerk.: Kubinyi Ferenc, és Vahot Imre. Pest, 1853-1854, Emich Gusztáv, 4+132 p. + 2 t.(litográfia)+1 kottamell.+ 4+161 p.+3 t.(litográfia, 1 színes)+ 1 kihajt. kottamell.+4+140 p.+2 t. (fametszetek)+ 2+131 p.+1 t. (fametszet.) Számos szövegközti illusztrációval. Aranyozott egészvászon-kötés, hiányos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, egy két javított oldallal, egy-két kijáró lappal. Hiányzó táblákkal.
15001.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+462+7+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, foltos borítóval, a térkép és egy lap kijár és pár lap hiányzik az elejéről (egy-kettő, címlap, előzéklap.)
15002.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
19
15003.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15004.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15005.

Rufpreis:
8 000 HUF
15006.

Rufpreis:
8 000 HUF
Tolna mezőváros monográfiája. Szerk.: Glósz József-V. Kápolnás Mária. Tolna, 1992, Tolna Város Önkormányzata. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3500 példányban.
15007.

Rufpreis:
8 000 HUF
15008.

Rufpreis:
6 000 HUF
15009.

Rufpreis:
2 400 HUF
15010.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
[Breznay Imre:] A Hevesmegyei és Egervidéki Jótékony Nőegylet története. Eger, 1910, Érseki Lyceum Könyvnyomda. Papírkötésben, rossz állapotban, sérült gerinccel és kötéssel, kijáró lapokkal, hiányos (1-2., 5-12., 15-16. oldalak hiányoznak.)
15011.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF